آموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیرفرهنگی و اجتماعیلرستانلرستان- سردبیر

معاون وزیر ورزش و جوانان: امسال 40 میلیارد تومان به موسسات فعال در حوزه ترویج ازدواج پرداخت شده  است

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: امسال 40 میلیارد تومان به موسسات فعال در حوزه ترویج ازدواج پرداخت شده  است.

به گزارش بازار کار لرستان، وحید یامین پور، عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه در دو سال گذشته آمار ازدواج در کشور، افزایشی و مثبت بوده بطوریکه سالانه ۲۰ هزار مورد به ازدواج های جدید در کشور اضافه شده و این درحالیست که روند این مهم در ۱۰ سال قبل منفی بوده است، افزود: حداقل خدمت دولت برای مثبت نگه داشتن نرخ ازدواج پرداخت تسهیلات ازدواج با یک ضامن معتبر است و یکی از دلایل مثبت شدن نرخ ازدواج به دلیل کاهش هزینه ها و تشریفات بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان وام ازدواج به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است، تصریح کرد: وظیفه داریم ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم چراکه این مهم راهبرد نظام اسلامی است و بر اساس مصوبه شورای عالی جوانان بانک‌ها فقط ۱۵ روز وقت دارند متقاضی را به شعبه ارجاع دهند تا جوانان برای یک اتفاق مقدس معطل بانک‌ها نشوند.

معاون وزیر ورزش و جوانان به تصویب آئین‌نامه تسهیل ازدواج اشاره کرد و با بیان اینکه اماکن دولتی باید زیرساخت‌های موجود را به منظور برگزاری رایگان جشن ازدواج در اختیار جوانان قرار دهند، یادآور شد: شورای عالی جوانان، بالاترین نهاد تصمیم‌گیر و محل هم‌افزایی نهادهای متولی امور جوانان است و امسال 40 میلیارد تومان به موسسات فعال در حوزه ترویج ازدواج پرداخت شده  تا اقدامات لازم در خصوص ازدواج آسان و پایدار تسریع شود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور توجه ویژه‌ای به شورای عالی جوانان دارند تا جاییکه بررسی مسائل و موانع پیش روی جوانان در این شورا تحت نظر خود رئیس جمهوری در حال پیگیری است.

دبیر شورای عالی جوانان کشور با بیان اینکه در این دولت مصوبه کارآمد برای حل مسائل جوانان لحاظ شده است، گفت: جلسات این ستاد طبق آئین‌نامه هر دو ماه یکبار باید با همکاری فعالانه اعضا و به منظو حل مشکل و مسائل جوانان تشکیل شود.

یامین پور بر ترویج ازدواج آسان،مددکاری و ارائه خدمات مشاوره به عنوان مهمترین ماموریت شورای عالی جوانان در دولت سیزدهم تاکید کرد و با بیان اینکه حمایت از سمن‌ها در این حوزه در دستور کار قرار دارد و و امیدواریم سهم اعتباری نسبتا کم لرستان افزایش یابد، گفت: تخصیص تسهیلات حمایتی ازدواج با جدیت مورد توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه  ۸۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج امسال در کشور پرداخت شده در حالیکه کل مبلغ پرداختی سال گذشته معادل این رقم بوده است، افزود: اعتبارات حمایتی استان‌ها بسته به ظرفیت جذب استان پرداخت می‌شود و ارتباطی به وسعت و جمعیت ندارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه امسال مجوز دفاتر تخصصی مشاوره برای مناطق محروم ارائه می‌شود، اضافه کرد: مجوز مراکز تسهیلات برای واسطه‌گری ازدواج و مراکز راهنمای خانواده نیز به زودی صادر خواهد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا