اجتماعیپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

کارنامه لرستان در مورد بیکاری خوب و مطلوب نیست

استاندار لرستان گفت: کارنامه استان در مورد بیکاری خوب و مطلوب نیست.

به گزارش بازار کار لرستان،  فرهاد زیویار، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان که با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلابی فکری، فرهنگی و با هویت بود و تفاوت آن با سیار انقلاب‌ها این بود که شناسنامه داشت، افزود: امام (ره) برای وقوع نهضت خود روی جوانان برنامه‌ریزی کرده بود و در ظهور انقلاب و مقابله با استبداد و استکبار، نقش جوانان بسیار پررنگ بود.

استاندار لرستان با بیان اینکه حل مسائل و مشکلات جوانان صرفا با پرداخت تسهیلات حل نمی‌شود، افزود: باید روی آموزش و تربیت جوانان خوب برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای تربیت نوجوان و جوان جدی گرفته شود، افزود: برای ایجاد حداقل‌ها برای جوانان آنگونه که باید و شاید برنامه‌ریزی نشده و وقت گذاشته نشده است.

زیویار گفت: چنانچه قرار باشد سند ۲۰۳۰ و مبحث بین‌المللی در خصوص مسائل تربیتی را در کشور به انجام برسانیم باید آن را با براساس فرهنگ خود بومی‌سازی کنیم و عملیاتی کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه جوانان ستون فقرات و بازوان اصلی پیشبرد جامعه هستند، افزود: دشمن پس از تحریم‌ها، امروز روی نسل جوان کشور برنامه‌ریزی کرده است و باید برای این مهم تدابیری اندیشیده شود.

وی گفت: دولت سیزدهم در سیاست‌های کلی در راستای امور جوانان ظرفیت‌های خوبی در نظر گرفته که باید آنها را مغتنم بدانیم.

زیویار با بیان اینکه حل مشکلات زوج جوانان ۴۰ یا ۵۰ میلیون تومان پول نیست، اظهار کرد: باید همه دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات جوانان پای کار بیایند.

استاندار لرستان عنوان کرد: کارنامه‌ای که در بخش بیکاری ارائه شد و شیب طلاقی که در استان وجود دارد خوب و مطلوب نیست.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا