اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای انتخاب اعضای جدید هیات امنای جهاددانشگاهی؛ دهقانی فیروزآبادی عضو جدید

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ عضو حقیقی و یک عضو حقوقی هیات امنای جهاددانشگاهی را انتخاب کردند.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ عضو حقیقی و یک عضو حقوقی هیات امنای جهاددانشگاهی را انتخاب کردند.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی جهاددانشگاهی، اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز سه‌شنبه(۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱) به بررسی صلاحیت ۳ عضو حقیقی هیئت امنای جهاددانشگاهی پرداختند که آقایان دکتر حمیدرضا طیبی، دکتر عبدالحسین شاهوردی و دکتر کیوان مجیدزاده که از سوی این نهاد برای این منظور پیشنهاد شده بودند، مورد تایید اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفتند.

همچنین دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری جدید رئیس جمهور نیز به عنوان عضو حقوقی به اعضای هیئت امنای جهاد دانشگاهی اضافه شد.

گفتنی است هیات‌ امنای جهاددانشگاهی‌ براساس‌ ماده‌ چهارم‌ و پنجم‌ اساسنامه‌ مصوب‌ شورای‌ عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌ به‌ عنوان‌ یکی‌ از ارکان‌ جهاددانشگاهی‌ به عنوان،”عالی‌ترین‌ مرجع‌ سیاستگذاری‌” این‌ نهاد شناخته‌ می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی رییس هیات امنا است، وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای حقوقی هیات امنا را تشکیل می‌دهند که به این جمع معاون علمی، فناوری و اقتصاددانش‌بنیان رئیس جمهور نیز اضافه شد.

در کنار دکتر شاهوردی که این دوره نیز در هیات امنای این نهاد حضور دارد، پیش از این دکتر قرنفلی و‌ دکتر ایمانی خوشخو نیز جز اعضای حقیقی هیات امنای جهاددانشگاهی بودند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا