اقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرکردستانکردستان- سردبیر

سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی از نیازهای مهم کشاورزی کردستان است

رییس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به این مطلب که استان کردستان یک استان کشاورزی محور است گفت: دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در عرصه صنایع تبدیلی کشاورزی و ایجاد کارخانجات روغن های خوراکی، ماکارونی و بسیاری از صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نیاز مهم استان است.

به گزارش بازار کار، پیمان اسکندری، در ابتدای شانزدهمین جلسه کارگروه توسعه سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، اظهار کرد: در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، بخش کشاورزی به عنوان بخش مسلط بر اقتصاد شناخته شده است.

وی افزود: افزایش روز افزون تقاضای مواد غذایی و سهم بالای بخش کشاورزی در اشتغال بر اهمیت این بخش می افزاید و شاید بتوان توسعه بخش کشاورزی را پیش شرط توسعه اقتصادی دانست.

اسکندری، حفظ امنیت غذایی برای کشور را با اهمیت دانست و تصریح کرد: امنیت غذایی با خودکفایی متفاوت است، ممکن است ویژگی‌های جغرافیایی و آب و هوایی کشور اجازه خودکفا شدن در برخی تولیدات را ندهند اما می‌توان با سرمایه‌گذاری روی محصولات متناسب با آب‌وهوا و معرفی آنها در بازارهای جهانی و تأمین مواد غذایی لازم با ارز حاصل از صادرات کشاورزی، امنیت غذایی را نیز تأمین کرد که این مهم هم نیازمند بازنگری در الگوهای کشت فعلی و حتی تجدید نظر در سیاست‌های خودکفایی است.

وی با اشاره به این مطلب که استان کردستان یک استان کشاورزی محور است افزود: دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه در عرصه صنایع تبدیلی کشاورزی و ایجاد کارخانجات روغن های خوراکی، ماکارونی و بسیاری از صنایع تبدیلی بخش کشاورزی نیاز مهم استان است و با تمام توان به شخصه از تک تک سرمایه گذاران استان در این بخش حمایت خواهد کرد.

در ادامه این جلسه، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی بانک کشاورزی استان ضمن اشاره به این مطلب که ۶۵۵۵ طرح با اعتباری بالغ بر چهار هزار و بیست میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ به بانکهای عامل جهت بهره مندی از تسهیلات معرفی شده اند اظهار کرد: امید آن می رود بانکها در فرصت باقیمانده نهایت همکاری را کما فی السابق با سرمایه گذاران طرح‌های مبذول داشته تا براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده شاهد بهره برداری هر چه سریعتر طرحهای بخش کشاورزی استان باشیم.

باختر، حجم اعتبارات بانکی بانک کشاورزی در بحث اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ را ۴۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این مبلغ برای ۳۷۰ طرح بخش کشاورزی بوده و بیشترین همکاری را این بانک با سازمان جهاد کشاورزی استان معمول داشته است با تحقق بالغ بر ۹۹/۶ درصد اهداف در این بخش.

طرح‌های معرفی شده به بانک های عامل در زیر بخش های مختلف آب و خاک، تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، دامپزشکی، شیلات و صنایع تبدیلی هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا