آموزش و مهارتپیشنهاد سردبیرکردستانکردستان- سردبیر

۱۱۲۹ واحد صنعتی کردستان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شد

مدیر عامل شرکت گاز کردستان گفت: تاکنون ۱۱۲۹ واحد صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد در این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش بازار کار، احمد فعله گری، رونق صنعت را نشانه توسعه هر استان ذکر و اظهار کرد: کاربرد دوگانه گاز طبیعی به‌عنوان سوخت و خوراک صنایع، نقش محوری گاز در صنعت را برجسته‌تر می‌سازد.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۲۸ واحد صنعتی استان مشمول قانون مصوبه شورای اقتصاد شدند، افزود: این تعداد واحد در مجموع سالانه مصرف کننده ۵۰ میلیون لیتر فرآورده های نفتی بودند که با گازدار شدن یک هزار و ۱۲۹ واحد صنعتی در مصرف سالانه ۴۵ میلیون و ۱۴۰ هزار لیتر سوخت های مایع صرفه جویی می شود.
وی با اشاره به اینکه در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با گازرسانی به ۱۱۲۹ واحد صنعتی ۸۹درصد حجم جایگزینی گازطبیعی به جای سوخت های مایع محقق شده گفت: با تحقق اهداف پیش بینی شده سال جاری، گام های اساسی برای دستیابی به جهش تولید برداشته می شود و سالانه در مصرف چهارمیلیون لیتر سوخت های مایع صرفه جویی خواهد شد و حجم جایگزینی به ۹۱ درصد خواهد رسید.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در ادامه سخنانش بهره مندی واحدهای صنعتی از انرژی مطمئن و در دسترس را موجب افزایش تولید و اشتغال زایی دائم ذکر کرد و گفت: در سال جاری تعداد ۱۴۹ واحد تولیدی و صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند که ۵۹ مورد آن را واحدهای جدیدالاحدث تشکیل می دهد.
فعله گری یادآور شد: پروژه هایی که در بخش گازرسانی به واحدهای صنعتی فعال است تا پایان سال چاری تعداد ۱۲۰ واحد دیگر به چرخه مصرف کنندگان گاز طبیعی می پیوندند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا