پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

خدمات تجاری‌سازی دانش بنیان ها در ۸ محور حمایت شد

بر اساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری خدمات تجاری سازی در ۸ محور به شرکتهای دانش بنیان ارائه می شود.

به گزارش بازاراکار به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، «تجاری‌سازی»، فرآیند تبدیل ایده به یک کسب و کار و در نتیجه ایجاد شغل و تولید ثروت است و ۳۹۰ شرکت دانش‌بنیان با ارائه خدماتی از سوی معاونت علمی، در بازارسازی محصولات دانش‌بنیان نقش‌آفرینی کردند.
این خدمات در ۸ حوزه «خدمات ارزیابی»، «خدمات حقوقی و مالکیت فکری»، «خدمات تبادل فناوری»، «خدمات توسعه بازار»، «خدمات مالی و سرمایه گذاری»، «خدمات مدیریت فناوری و کسب و کار»، «شتابدهی و توسعه‌گری نواحی نوآوری» و «خدمات سیاستگذاری» عرضه می شود و شرکت‌های دانش‌بنیان با کمک آنها بازار خود را گسترش می‌دهند.
تجاری‌سازی فناوری‌های توسعه یافته در مراکز تحقیق و توسعه شرکت‌ها و موسسات، یکی از حلقه‌های اصلی دستیابی به منفعت‌های مالی و در نتیجه بازگشت سرمایه‌گذاری‌های محسوب می‌شود. بر همین اساس معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اقدام به حمایت از مجموعه‌هایی کرده است که در این حوزه فعالیت می کنند.
۳۹۰ شرکت دانش‌بنیانی که طی این سال‌ها توانسته‌اند با خدمات خود به رونق زیست بوم فناوری و نوآوری کمک کنند و تبدیل ایده به محصول را شتاب داده‌اند.
در واقع، تجاری‌سازی فناوری، فرآیند تبدیل ایده به یک کسب و کار و در نتیجه ایجاد شغل و تولید ثروت است و از همین رو موفقیت در تبدیل یک ایده ذهنی به محصول یا خدمت و ورود آن به بازار، در گرو اجرای دقیق و موفق فرآیند تجاری‌سازی خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا