آموزش عالیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

دبیر شورای عالی جوانان کشور: حلقه‌ مفقوده نظام آموزشی مهارت افزایی است

دبیر شورای عالی جوانان کشور گفت: مهارت یکی از مهمترین حلقه‌های مفقوده در نظام آموزشی است.

به گزارش بازارکار به نقل از ایلنا، وحید یامین پور در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حل بسیاری از مسائل در گرو حل مساله اشتغال به ویژه ایجاد اشتغال پایدار است، اظهار داشت: تمام بررسی‌ها نشان می‌دهد ازدواج به موقع تابعی است از اشتغال پایدار و بالا رفتن سن ازدواج ناشی از خللی است که در این زمینه وارد شده است.
دبیر شورای عالی جوانان کشور با اشاره به اینکه اشتغال پایدار طرحی است که نیاز به چند سال کار در حوزه اقتصاد و تولید دارد، عنوان کرد: تا دو مقوله اقتصاد و تولید رونق مناسبی پیدا نکند اشتغال پایدار ایجاد نخواهد شد.
یامین‌پور با بیان اینکه در حال حاضر بخش غیررسمی اقتصاد در کشور با درآمدهای قابل توجه بسیاری از جوانان را صاحب زندگی و ثروت کرده است، گفت: این در حالی است که جوانان تصور می‌کنند پس از فراغت از تحصیل ۱۲ ساله از طریق کنکور و پذیرش در دانشگاه جایگاهی پیدا خواهند کرد و یا اشتغال خود را منوط به شرکت در آزمون استخدامی و مستخدم دولت کردن می‌دانند؛ در این دوره‌ای که داریم به سر می‌بریم این ایده کهنه و منقضی شده است و ثروت از این طریق بدست نمی‌آید و شغل تنها این نیست.
وی گفت: در برخی از استان‌ها کسب وکارهای غیررسمی و خانگی، بوم گردی، مشاغل مرتبط با تولید صنعت(صنایع کوچک و خرد) تعاونی ها و گردشگری و امثال اینها ثروت خوبی برای جوانان دارد و البته این امر مستلزم آموختن مهارت‌هاست و سازمان فنی و حرفه‌ای دوره‌های خوبی را برگزار می‌کند.
دبیر شورای عالی جوانان کشور با تاکید بر اینکه مهارت یکی از حلقه‌های مفقوده در نظام آموزشی ماست، عنوان کرد: بسیاری از افراد پس از گرفتن دیپلم، مهارت ویژه برای ایجاد یک شغل را ندارند و باید به این مساله توجه جدی شود.
یامین پور تصریح کرد: دستگاه‌های مختلف عضو ستاد ساماندهی جوانان در راستای مهارت آموزی تعامل و تلاش لازم را در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان این دیدار داشته باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا