اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: 429 مجری طرح اشتغال در زنجان توانمند شدند

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، روح‌اله صالحی در بازدید از طرح‌های اشتغال با ارائه گزارشی از عملکرد فعالیت‌های اشتغال وخودکفایی این نهاد در هفت ماهه سالجاری اظهار کرد: در کنار رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده‌های عزیز تحت حمایت، یکی از رویکردهای اصلی  این نهاد زمینه سازی برای خودکفایی وتوانمندسازی جامعه هدف با رعایت مراتب تکریم این عزیزان است.

وی با بیان اینکه این نهاد در چند سال اخیر توانمندسازی و ایجاد مشاغل پایدار برای خانواده‌های عزیز تحت حمایت را در دستور کار خود قرار داده است، تاکید کرد: درآمد پایدار مددجویان از طرح‌های اشتغال نشان‌دهنده تحقق اهداف کمیته امداد در توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد به صورت هدفمند انجام می شود، ادامه داد: بررسی کامل توانمندی خانواده‌ها از لحاظ درآمدی، ملاک خروج خانواده‌ها از چرخه حمایتی امداد بوده ورویکرد این نهاد استمرار حمایت‌های اقتصادی و معیشتی خانواده‌ها تا زمان اطمینان از توانمندی آنان ادامه می‌یابد.

صالحی با اشاره به اینکه در راستای پایدارسازی اشتغال مددجویان نظارت‌‎های لازم بر طرح‌های اجرا شده انجام می‎شود، افزود: در نتیجه اقدامات صورت گرفته در سال جاری 429 مجری طرح اشتغال خودکفا شده و از چرخه حمایت این نهاد خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه راهبرد اصلی کمیته امداد در کنار توجه به نیازهای معیشتی نیازمندان، ایجاد اشتغال و درآمد با ثبات برای خروج هدفمند به صورت توانمندشده از برنامه‌های حمایتی کمیته امداد است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 2 هزار و 700 فرصت شغلی برای مددجویان زیرپوشش و اقشار نیازمند ایجاد شده است.

صالحی تهیه مسکن مناسب را یکی دیگر از اقلام توانمندساز مددجویان عزیز تحت حمایت عنوان کرد وافزود : ۵۰۷ پروژه احداث مسکن در قالب انعقاد تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، بسیج وشرکت گلرنگ در این بخش در حال اجرا است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا