اجتماعیاخبار استخدامالبرزدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

طرح راهبران شغلی، اقدامی مؤثر در ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی استان البرز از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۴ طرح راهبر شغلی برای بیش از هزار مددجو البرزی اشتغال ایجاد کرده است.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس کیومرث عدل بخش، معاون اشتغال و خودکفایی استان البرز، با اشاره به اینکه این نهاد توانمندسازی مددجویان را با محوریت ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار دنبال می‌کند، گفت: در استان البرز و از ابتدای سال جاری تاکنون برای بیش از ۱۰۰۰ مددجوی بیکار کم مهارت که به هر دلیل امکان فعالیت بیرون از منزل را ندارند اشتغال ایجاد شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز با بیان اینکه طرح راهبرهای شغلی توجه ویژه‌ای به خرید تضمینی محصولات و ایجاد اشتغال پایدار دارد، اضافه کرد: در این این طرح از ظرفیت بخش خصوصی و کسب و کارهایی مانند قالیبافی، تراش سنگ‌های قیمی و …. که می‌توانند راهبری شغلی مددجویان کمیته امداد را عهده دار شوند، استفاده می‌شود.
عدل بخش افزود: در طرح راهبران شغلی، فردی که از او بنام هدایتگر و راهبر شغلی یاد می‌شود در واقع فعال اقتصادی و کارآفرینی است که در یک عرصه خاص تولیدی در حال فعالیت است که پس از تأیید صلاحیت و اهلیت فردی و حقوقی، زمینه همکاری کمیته امداد با وی فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون در قالب ۴۴ طرح راهبر شغلی برای ۱۱۸۷ مددجو اشتغال ایجاد شده است، افزود: کارآفرینان موفق با ارائه آموزش‌های کاربردی اولیه و لازم به مددجویان و همچنین تأمین مواد اولیه برای ایشان، محصول با برند و نظارت راهبر تولید و در نهایت توسط وی به صورت تضمینی خریداری می‌شود.
معاون اشتغال کمیته امداد استان البرز عنوان کرد: از کارآفرینان و صاحبان مشاغل و ایده‌های نو دعوت می‌کنیم در صورتی که طرح‌های تضمین‌شده بازار کار دارند به کمیته امداد مراجعه نموده تا پس از تأیید طرح‌ها، نسبت به معرفی آن‌ها به مددجویان به‌عنوان رهبر شغلی اقدامات لازم صورت گیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا