دسته‌بندی نشدهکهگیلویه وبویراحمدکهگیلویه وبویراحمد- سردبیر

کارخانه گیاهان دارویی گچساران به تخصیص اعتبار نیاز دارد

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تکمیل کارخانه فرآوری گیاهان دارویی در گچساران ۳۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تکمیل کارخانه فرآوری گیاهان دارویی در گچساران ۳۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
شایان نادری با اشاره به اینکه ساخت کارخانه گیاهان دارویی در ایجاد اشتغال و رونق منطقه بسیار تاثیرگذار است گفت: در این واحد تولیدی فرآوری، بسته بندی مرکبات و دیگر محصولات تولیدی کشاورزان پیش بینی شده است.
او می گوید: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح از سوی ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده است.
به گفته نادری، کارخانه گیاهان دارویی در زمینی به مساحت ۶هزار متر مربع با زیر بنای چهارهزارو ۵۰۰متر مربع در دست ساخت است که با بهره برداری از این طرح ۶۰ تن به صورت مستقیم و ۲ هزار تن به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.
او با بیان اینکه نخستین کارخانه فرآوری گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران راه اندازی خواهد شد ، گفت: مرحله اول کارخانه گیاهان دارویی در قالب تولید عصاره، اسانس و بسته بندی اجرا می شود.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان می گوید: در راستای توسعه تولید گیاهان دارویی و تسریع در روند اجرای این کارخانه، ۳۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.
این استان دارای ۴۶ گونه گیاهی بومی و سه گیاه دارویی کمیاب دنیا شامل باریجه، آنغوزه و گزانگبین است که به وفور در ارتفاعات استان یافت می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان کهگیلویه و بویراحمد یاسوج

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا