خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

استاندار خراسان رضوی: اقتصاد کلان در بخش‌های مختلف می‌تواند به سرعت بخشی فعالیت‌های اقتصادی که زمینه ساز ایجاد اشتغال و توسعه صادرات استان است، کمک کند.

نگاه کلان به اقتصاد استان موضوعی است که در این دوره استانداری خراسان رضوی به آن توجه شده است، چرا که استان ما به دلیل وجود ظرفیت‌های متعدد اقتصادی، بستری مناسب برای فعالیت‌های مختلف اقتصادی است؛ اما بنا به گفته استاندار خراسان رضوی به دلیل عقب ماندگی چندین ساله در ایجاد زیرساخت‌های عمرانی و سرمایه گذاری، امکان حضور سرمایه گذاران کاهش یافته است. از همین رو توجه به اقتصاد کلان در بخش‌های مختلف می‌تواند به سرعت بخشی فعالیت‌های اقتصادی که زمینه ساز ایجاد اشتغال و توسعه صادرات استان است، کمک کند.

به گزارش بازارکار و به نقل از شهرآرانیوز، استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه حرکت اقتصادی استان باید با کلان نگری و نگاه به اهداف کلان اصلاح شود که متأسفانه در گذشته چنین نبوده و بیشتر در جزئیات متوقف شده است، اظهار کرد: برای پیشبرد اهداف کلان در استان، گاهی باید از خود و جزئیات عبور کرد تا جریان اقتصادی به حرکت بیفتد و این درحالی است که در گذشته حتی جریان اقتصادی استان مشخص هم نبود.

یعقوبعلی نظری ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذاران به سمت استان خراسان رضوی می‌آیند، ولی به دلیل عقب ماندگی چندین ساله در ایجاد زیرساخت‌های عمرانی و سرمایه گذاری، امکان حضور آن‌ها کاهش یافته است؛ با این حال رفع عقب ماندگی‌ها نیز در مدت یک سال رخ نخواهد داد و بر همین اساس طرح‌های جهشی در دست اقدام است.

وی گفت: یکی از ظرفیت‌های بزرگ استان، گذر دالان شرق به غرب و شمال به جنوب جهان از خراسان رضوی است و شرکت‌های چینی و روسی علاقه‌مند به حضور و سرمایه گذاری در این زمینه هستند؛ از این رو باید ترانزیت به عنوان یک صنعت پیشران مورد توجه قرار بگیرد.

نظری افزود: سرمایه گذاران استانی با توجه به تجربه و ظرفیت‌هایی که دارند، می‌توانند مشکلات اصلی استان در حوزه‌های اقتصادی را به خوبی شناسایی کنند و بعد از احصای مشکلات برای شتاب در حرکت اقتصادی استان، برنامه ریزی و اولویت بندی خود را برای طرح در جلسات تخصصی به استانداری بدهند.

وی تصریح کرد: راه حل بسیاری از مشکلات استان، در همین استان وجود دارد و نگاه به بیرون و تمرکز نداشتن بر رفع مشکل، خود به گونه‌ای فرافکنی است و اعتقاد داریم مشکلات به صورت تک به تک حل شدنی نیست، بلکه با ایجاد و شکل گیری جریان اقتصادی می‌توان مسائل را به صورت کلی حل و مشکلات را ر فع کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا