هرمزگانهرمزگان- سردبیر

ایجاد زیستگاه مصنوعی و مرکز بازسازی ذخایر آبزیان در شهرستان جاسک

استاندار هرمزگان در جلسه شورای اداری استان هرمزگان که با حضور معاونین استاندار، مدیر کل شیلات استان و جمعی از مسئولان استانی درشهرستان جاسک و با محوریت بررسی مسائل بخش‌های مرکزی و لیردف شهرستان جاسک برگزار شد، مصوبات این جلسه شورای اداری را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، در این جلسه استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت حفظ و بازسازی ذخایر ارزشمند آبزیان بر تسریع در احداث زیستگاه های مصنوعی و همچنین ساخت مرکز بازسازی ذخایر آبزیان در این شهرستان تاکید کرد.

مهدی دوستی همچنین بر اهمیت ارتقای خدمات رسانی به جامعه صیادی اشاره کرد و پیگیری تامین اعتبار موج شکن های مردمی را در دستور کار قرارد داد.
وی با بیان اینکه برق رسانی به مزارع میگو می تواند نقش بسزایی در ارتقای تولید داشته باشد گفت: برق رسانی به این مزارع یک اولویت است که باعث افزایش تولید در مزارع و حفظ اشتغال و تولید  خواهد شد و این مهم را در دستور کار برق منطقه ای با کمک وزارت نیرو قرار داد در ضمن شرکت شهرکهای کشاورزی نیز در تامین زیر ساختهای شهرکها ی شیلاتی باید بیش از پیش کمک نماید

 مهدی دوستی با اشاره به مطرح شدن و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش آبزیان در شهرستان جاسک، گفت: عمده‌ترین مورد و مصوبه در این زمینه، تخصیص تسهیلات برای پرورش ماهی است که امیدواریم مردم این شهرستان نیز تعاونی‌های محلی را در این خصوص شکل دهند و اولویت نخست ما این است که از ظرفیت این تعاونی‌ها در زمینه پرورش آبزیان استفاده شود.

وی در پنجمین جلسه شورای اداری استان هرمزگان به منظور رسیدگی به بخش‌های استان هرمزگان که این بار با محوریت بررسی مسائل بخش‌های مرکزی و لیردف شهرستان جاسک برگزار شد، با اشاره به مصوبات این نشست در حوزه‌های مختلف، عنوان کرد: مسئله آب از چالش‌های جدی در دو بخش مرکزی و لیردف شهرستان جاسک است که در این جلسه، اعتباراتی برای آبرسانی مصوب شد و در برخی مناطق که آبرسانی زمانبر است، مقرر شد به صورت موقت با تقویت تانکرهای آبرسان، در آبرسانی تسریع شود تا مردم به آب مناسب دسترسی داشته باشند.

دوستی ادامه داد: در زمینه اجرای پروژه‌های ورزش و جوانان، تکمیل مدارس نیمه کاره، شروع احداث مدارس جدید و ساخت مدارس تخصصی نیز مصوباتی داشتیم.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به آینده‌ای که سواحل مکران در زمینه نفت دارند، برای تربیت نیروی انسانی متخصص در این زمینه نیز برنامه‌هایی دیده شد و در این راستا آموزشکده فنی و حرفه‌ای در شهرستان جاسک ایجاد می‌شود.

دوستی با اشاره به تصویب طرح‌های مرتبط با رشد، تصریح کرد: حل مشکل بندر و گمرک گوگسر از درخواست‌های مردمی است که در این جلسه مطرح شد؛ این موضوع در صف بررسی در هیأت دولت نیز قرار دارد که تلاش می‌کنیم، موارد آن نهایی شود؛ فعال شدن بندر و گمرک گوگسر می‌تواند از محور‌های رشد این منطقه به خصوص در بخش لیردف شهرستان جاسک باشد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای پرداخت تسهیلات در کنار مردم هستیم و در جهت تسهیل فعالیت تعاونی‌ها تلاش می‌کنیم و دولت به صورت قابل توجه در بخش پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، حمایت خوبی از تعاونی‌های مردمی خواهد داشت تا اقتصاد محلی گسترش یابد.

گفتنی است؛ این جلسه به ریاست مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استانداری هرمزگان، امام جمعه و فرماندار شهرستان جاسک و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان در شهرستان جاسک برگزار شد.

استاندار هرمزگان همچنین در ابتدای ورود به شهرستان جاسک با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام نمود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا