آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیرپیشنهاد سردبیر

توجه به نیازهای بازار کار و آینده شغلی دانشجویان، رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان، با ۳۵ واحد و مرکز ، بیش از ۵۴ هزار دانشجو، حدود ۱۶۰۰ رشته و بیش از ۱۹۰۰ هیئت علمی، یکی از بزرگترین شبکه های علمی و آموزشی کشور است.

به گزارش بازارکار، آرش رنجبران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سهم بسزایی در تربیت نیروهای متخصص و علمی کشور دارد اظهار کرد: دانشگاه آزاد در سالهای اخیر با تغییر رویکرد، مأموریت خود را بر اساس نیاز جامعه تدوین کرده است تا بر اساس نیازهای بازار کار و جامعه اقدام به جذب دانشجو بکند.

وی گفت: امروزه خانواده ها از دانشگاه، فقط مدرک و فارغ‌التحصیلی نمی خواهند، بلکه تضمین کار و آینده فرزندان خود را انتظار دارند، پس هر دانشگاهی که بتواند این انتظار را برآورده کند، مورد پسند خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز افزود: با توجه به صنعتی بودن استان آذربایجان شرقی و نیاز مبرم به فارغ‌التحصیلان متخصص در این حوزه،توسعه رشته های مهارتی را در اولویت قرار داده ایم که با بروزترین متدها، پیگیری می شود.

رنجبران با اشاره به طرح پویش که در دانشگاه آزاد اسلامی اجرا می شود گفت: این طرح با استفاده از روشهای موفق دانشگاههای دنیا طراحی شده است که دانشگاه با صنایع مختلف، مدیریت و هر بخش دیگر، ارتباط برقرار کرده و دانشجویان به شکل حضوری و عملی در آن مراکز حاضر شده و آموزشهای لازم را می بینند.

وی افزود: به واسطه این طرح و کمک هزینه ماهانه یک میلیون تومانی که در قالب کمک شهریه به حساب دانشگاه واریز می شود، دانشجو علاوه بر تأمین هزینه شهریه خود، به شکل عملی آموزش دیده و مهارت آموزی می کند.

وی افزود: این طرح در راستای نگرانی و دغدغه خانواده ها از آینده شغلی فرزندان خود برنامه ریزی شده است که امیدواریم یک گام مثبت در جهت حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در ادامه با اشاره به فعالیتها و اقدامات پژوهشی انجام گرفته توسط این دانشگاه گفت: در سال گذشته، رویداد عصر امید را به عنوان بزرگترین رویداد پژوهشی کشور برگزار کردیم که با هزار ایده فناورانه توسط شرکت های دانش بنیان برگزار شد که بیش از هزار میلیارد تومان، جذب سرمایه کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا