تسهیلاتکسب و کارهای نوپاگزارشمازندران

تدوین بسته‌های حمایتی برای تقویت کسب و کارهای فضای مجازی

تفاهم‌نامه همکاری ومشارکت بین استاندار مازندران و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور به منظور استفاده از ظرفیت و توانمندی های علمی و پژوهشی دستگاه‌ها و نهادهای استان امضا شد.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از خبرگزاری ایرنا، این تفاهم‌نامه به‌ منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای همکاری پایدار بین مرکز ملی فضای مجازی به نمایندگی دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی به‌عنوان دبیر شورای‌عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و سید محمود حسینی پور به عنوان استاندار استان مازندران در پنج ماده و یک تبصره منعقد و امضاء شد.
پیش از امضای این تفاهم نامه، معاونان مرکز ملی فضای مجازی، امید محبی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار مازندران و سجاد خسروانیان مشاور اجرایی استاندار و دبیر شورای فضای مجازی استان مازندران در گزارشی به اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش رو در حوزه فضای مجازی پرداختند.
موضوع این تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت طرفین در توسعه فضای مجازی استان مازندران و هم‌ راستاسازی دستگاه‌ها و نهادهای استان با هدف مصوبات و تصمیمات شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی و تعیین اولویت های اجرایی مرتبط با فضای مجازی در استان است.
تعیین اولویت های اجرایی وبرنامه های اقدام مرتبط با فضای مجازی درسطح استان ، همکاری و کمک به رفع موانع توسعه کسب و کارهای فضای مجازی استان ، تسریع و تسهیل اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی در سطح استان ، همکاری در خصوص توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز استان ، ایجاد آمادگی در تمام ارکان ودستگاه‌های استان در زمینه توسعه دولت هوشمند، همکاری در تعریف، راهبری و پیاده‌سازی پروژه‌های استانی در حوزه فضای مجازی مطابق با اسناد مصوب شورای‌عالی فضای مجازی ، همکاری در بالابردن سطح دانش و آگاهی مسوولان استانی به‌ منظور مواجهه فعالانه با تحولات فناوری و افزایش سواد فضای مجازی و نظارت و هماهنگی در ایجاد و توسعه پلتفرم های بومی و همکاری در زمینه توسعه پلتفرم های ملی از محورهای فعالیت‌های موضوع تفاهم‌نامه است.
براساس این تفاهم نامه کمیته مشترک راهبری و اجرایی‌سازی تفاهم‌نامه برای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در تمامی امور این تفاهم‌نامه تشکیل می‌شود یعنی هر یک از طرفین ظرف مدت سه هفته، نماینده خود را برای تشکیل کمیته فوق معرفی می‌کنند ، کمیته راهبری با برگزاری جلسات منظم ماهیانه، برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم را برای پیاده‌سازی مفاد این تفاهم‌نامه انجام می‌دهند و تمامی توافق‌های انجام‌شده در کمیته راهبری، صورتجلسه می‌شود و طرفین فعالیت‌های واحدهای مرتبط خود را برای اجرای مصوبات تنظیم می‌نمایند.
تدوین بسته‌های حمایتی برای تقویت کسب و کارهای فضای مجازی مازندران
استاندار مازندران در مراسم امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه نخستین استانی بودیم که دستور رییس‌جمهور را در تشکیل شورای فضای مجازی اجابت کردیم، گفت: اهمیت فضای مجازی و لزوم فراهم ساختن زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری در این فضا، توجه به اقتصاد دیجیتال، فعال سازی کسب و کارهای نوپا، کمک به ارتقای امنیت زیرساخت‌های ارتباطی و تلاش برای افزایش سواد رسانه‌ای مردم و مدیران از جمله ضرورت‌های شکل گیری این شورا بود.
سید محمود حسینی پور با اشاره به ظرفیت‌های کسب و کارهای فضای مجازی در مازندران، گفت: راهبرد و برنامه ما این است که با بهره گیری از ظرفیت تمامی دستگاه‌های متولی به خصوص مرکز ملی فضای مجازی از کسب و کارها در فضای مجازی و پلتفرم‌ها حمایت کنیم و نگذاریم به آنان آسیبی وارد شود.
وی بیان کرد: بسته‌های حمایتی از کسب و کارهای فضای مجازی در استان در حال تدوین است تا بتوانیم ضمن حمایت از فعالان این حوزه، فرصت‌های شغلی جدیدی نیز برای نسل ‌های جوان و نوجوان و نخبگان علمی و دانشگاهی فراهم کنیم.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا