آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

تصمیمات لازم در رابطه با فراهم سازی شرایط برای ادامه فعالیت 14واحد‌ صنعتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از ۷ هزار و ۸۵۰ مصوبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد خبر داد.

محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: تاکنون ۴۷۵ جلسه کارگروه اصلی تسهیل و رفع موانع تولید و ۲۳۸ جلسه کمیته تخصصی و ۴ هزار و ۴۳۷ جلسه تخصصی به منظور رفع مشکلات صنایع استان یزد تشکیل شده است.

او با بیان اینکه تاکنون ۷ هزار و ۲۶۲ پرونده صنایع در این جلسات مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: ۱۸ درصد پرونده‌ها مربوط به صنایع شیمیایی و سلولزی، ۱۶ درصد مربوط به صنایع معدنی، ۱۵ درصد مربوط به صنایع نساجی، ۱۴ درصد مربوط به صنایع فلزی و برق، ۷ درصد مربوط به صنایع غذایی و دارویی و ۳۰ درصد نیز مربوط به جهاد کشاورزی و گردشگری بوده است.

علمدار یزدی با بیان اینکه این جلسات ۷ هزار و ۸۵۰ مصوبه داشته‌اند، عنوان کرد: ۵ هزار و ۶۶۷ مصوبه مربوط به مسائل بانکی واحدها، ۸۲۸ مصوبه مربوط به مسائل تامین اجتماعی، ۲۲۵ مصوبه مربوط به مسائل مالیاتی، ۹۶ مصوبه مربوط به مشکلات حوزه گاز واحدها، ۱۱۵ مصوبه مربوط به مسائل حوزه برق واحد‌های صنعتی و ۹۱۹ مصوبه مربوط به سایر مشکلات صنایع استان یزد بوده است.

دبیرکارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد عنوان کرد: مصوبه‌های متعددی برای تامین سرمایه ثابت و در گردش، راه اندازی، امهال بدهی معوق بانکی، پیگیری اعطای تسهیلات، تأمین تجهیزات و مواد اولیه، تکمیل زیر ساخت‌های آب و برق و گاز، معافیت‌های مالیاتی، حل مشکل زیست محیطی و رفع مشکلات ارزی در راستای حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در نشست‌های کارگروه تسهیل مصوب و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

علمدار یزدی ادامه داد: تعداد ۱۴ واحد صنعتی، تولیدی حوزه جهاد کشاورزی و گردشگری استان، دستور کار دیگر جلسه بود که پس از بررسی وضعیت این واحد ها، با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط و بانک‌های عامل تصمیمات لازم در رابطه با فراهم سازی شرایط برای ادامه فعالیت واحد‌های مطرح شده در جلسه اتخاذ گردید.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا