آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

توسعه مشاغل خانگی راهکاری موثر برای رونق اقتصاد خانواده است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: توسعه مشاغل خانگی راهکاری موثر برای رونق اقتصاد خانواده است.

به گزارش بازار کار لرستان، علی جهانی اظهار کرد: ۱۰۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی امسال به چهار بانک رفاه، توسعه تعاون، کشاورزی و پست بانک استان اختصاص یافته که ۱۰۴ میلیارد تومان آن ابلاغ شده است.

وی افزود: در این راستا یک‌هزار و ۱۸۷ طرح مشاغل خانگی مستقل به مبلغ بیش از ۳۰ میلیارد تومان و ۸۳۲ طرح پشتیبان به مبلغ بیش از ۷۳ میلیارد تومان برای معرفی به بانک‌های عامل تایید شده و معرفی انجام شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان مجموع اشتغالزایی این طرح‌های مشاغل خانگی را 3135 نفر برشمرد و گفت: تاکنون بیش از ۷۰ میلیارد تومان در این خصوص به ۳۶۲ طرح مستقل و پشتیبان با اشتغالزایی 1139 نفر پرداخت شده و مابقی طرح‌ها نیز در حال طی مراحل بانکی و عقد قرارداد هستند.

جهانی بیان کرد: چهار میلیارد تومان از مجموع ۱۰۸ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته نیز در حال ابلاغ است و با توجه به عملکرد بسیار خوب استان، اقدامات لازم برای تصویب و جذب ۱۰۸ میلیارد تومان دیگر در دستور کار قرار گرفته که این مبالغ بدون در نظر گرفتن تسهیلات تبصره ۱۸ است.

وی تخصیص و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان طی امسال را ۲ برابر سال گذشته برشمرد و افزود: طرح‌های مشاغل خانگی با رسته‌های مختلف اقتصادی در بخش‌های کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی، طرح‌های هنری و شرکت‌های تعاونی است که لرستان جزو استان‌های برتر در زمینه صدور مجوز و پرداخت این تسهیلات به متقاضیان محسوب می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا