آذربایجان غربی- سردبیرتسهیلاتدسته‌بندی نشده

پیش‌بینی ۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای اشتغال‌زایی در آذربایجان‌غربی

معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به توجه ویژه دولت به اشتغال‌زایی در آذربایجان‌غربی، گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط هیات دولت برای اشتغال‌زایی خرد و کلان در این استان پیش‌بینی شد.

به گزارش ایرنا، «سید صولت مرتضوی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این میزان اعتبار از طریق تامین منابع مالی و تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در سفر یک روزه رییس جمهور به آذربایجان‌غربی ۱۵۷ طرح مصوب شد، افزود: بیشتر این طرح‌ها از پروژه‌های نیمه تمامی هستند که سالیان سال راکد مانده‌اند؛ البته تعدا قابل توجهی نیز مربوط به حوزه اشتغال زایی است که در جلسه پایانی نهایی خواهند شد.
معاون اجرایی رییس جمهور ادامه داد: تامین منابع برای ایجاد زیرساخت در حوزه بهداشت و درمان، آب و خاک، اشتغال زایی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و محیط زیست در این سفر یک روزه مورد تایید رییس جمهور بوده است.
وی از تشکیل ۳۰ میز خدمت در حاشیه سفر رییس جمهور به آذربایجان‌غربی خبرداد و گفت: طی امروز بیش از ۱۰ هزار نفر به این میزهای خدمت دایر شده، مراجعه حضوری کردند و ۲۳ هزار تماس بر خط نیز انجام شده است. مرتضوی ادامه داد: علاوه بر این نیز تعداد قابل توجهی نامه مردمی دریافت و مراحل رسیدگی به تمامی موارد سریعا آغاز شد.
اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه
مرتضوی همچنین با اعلام اینکه طبق دستور ویژه رییس جمهور، ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت، گفت: این منابع در راستای پرداخت مطالبات معوقه پیمانکاران، تکمیل خط انتقال آب و تملک املاک واقع در مسیر اختصاص خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور به همراه اعضای هیات دولت، امروز جمعه ۳۰ اردیبهشت در بیست و یکمین سفر استانی به آذربایجان غربی سفر کرد.
این سفر، بیست و یکمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت طی حدود ۹ ماه از شروع فعالیت دولت سیزدهم تاکنون است آیت الله سیدابراهیم رئیسی طی حدود ۹ ماه گذشته ۲۰ سفر استانی داشته و به استان های مختلف کشور سفر کرده است؛ در این سفرها هزاران طرح، صدها هزار میلیارد ریال اعتبار دریافت کرده‌اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا