اجتماعیاخبار استخدامدسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

استاندار: کل تعهد اشتغال سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱ محقق شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه با گذشت کمتر از ۸ ماه از سال ۱۴۰۱ کل تعهدات اشتغال این استان بنا بر اعلام سامانه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی محقق شده است.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا،حسین مدرس خیابانی در جلسه هماهنگی با دستگاه های نظارتی استان که با حضور مدیرکل دیوان محاسبات و مدیرکل بازرسی سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با گذشت کمتر از ۸ ماه از سال ۱۴۰۱ کل تعهدات اشتغال این استان محقق شده است.
وی افزود: با تلاش همه دستگاه های اجرایی استان و مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردمی در بخش های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، شیلات، بخش های صنعتی، خدماتی و فنی بیش از ۲۸ هزار نفر شغل در سال ۱۴۰۱ ایجاد شده است.
وی بیان کرد: این در حالی است که به دلیل عدم وجود بنگاه های بزرگ اقتصادی بزرگ همچون فولاد، پتروشیمی و خودرو سازی در استان سیستان و بلوچستان با اتکا به مشاغل کوچک و روستایی بیش از ۲۸ هزار شغل جدید که معادل رقم متعهد شده در سامانه اشتغال است، در استان ایجاد شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین از محل اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی از جمله پروژه های راه سازی، خطوط انتقال آب و گاز و طرح نهضت ملی مسکن و سایر پروژه های عمرانی، گردشگری و معدنی اشتغال استان جهش چشم گیری پیدا کرده است.
وی گفت: این در حالی است که بر اساس خود اظهاری دستگاه های مختلف سیستان و بلوچستان تاکنون بیش از ۵۲ هزار شغل در شهرستان های استان ایجاد شده است.
مدرس خیابانی با تقدیر و تشکر از دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات و اداره کل بازرسی استان اظهار امیدواری کرد: میزان ایجاد اشتغال استان تا پایان سال با زنده نگه داشتن پروژه های عمرانی و جذب سرمایه های مردمی در طرح های اقتصادی قطعا بسیار فراتر از میزان تعهد سال ۱۴۰۱ خواهد بود.
وی تصریح کرد: همچنین در همین مدت به منظور توانمند سازی نیروهای کار ماهر و تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در طرح های اقتصادی، ۲۶ هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان مهارت های تخصصی را دریافت کرده اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا