زنجانزنجان- سردبیرشرکتهای دانش بنیان

گفتمان واحد برای حرکت به سوی اقتصاد دانش‌بنیان در زنجان مهیا است

استاندار زنجان گفت: در استان زنجان برای اقتصاد دانش‌بنیان مولفه‌هایی تعریف شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، محسن افشارچی در جلسه ستاد توسعه کشت و اقتصاد دانش‌بنیان با اشاره به اهمیت دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، اظهار کرد: امنیت غذایی مسئله مهم و بحرانی کشور است اما لازم است شاخص‌های اقتصادی را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به ایجاد انگیره اقتصادی و گفتمان ‌دانش‌بنیان در استان، شروع سیاست‌های حمایتی بخش کشاورزی را آغازگر تحولی مهم دانست و افزود: در استان زنجان به عنوان یازدهمین استان، صندوق توسعه کارگزاری افتتاح شد.

این مسئول با بیان اینکه مهم است بدانیم در کجا قرار خواهیم داشت و چه مقدار فعالیت‌های دانش‌بنیان کشاورزی منجر به رونق و توسعه استان می‌شود، ادامه‌ داد: شاخص ضریب نفوذ دانش مسئله مهمی است اما این دانش باید در محوریت ترویج کشاورزی نوین و در نهایت رونق جیب کشاورزان باشد.

 افشارچی با اشاره به تاثیرات مطلوب و هدف‌گذاری درست در اصلاح الگوی کشت، اذعان کرد: باید ببنیم به لحاظ اقتصادی این دانش چه تحولی ایجاد خواهد کرد و این مسائل دقیق بررسی شود. همچنین لازم است زیرساخت‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از گذشته برای تامین امنیت غذایی فراهم شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان به سهم ۱۹ درصدی کشاورزی در استان اشاره کرد و ترویج و تفیهم کشاورزان را برای تغییر نظام الگوی کشت موثر دانست و اضافه کرد: بر هم زدن نظم قبلی به نظم جدید اثراتی دارد لذا سنجش و نظارت همچنین تحقیق در این مسئله ضروری است.

 استاندار زنجان مسئله اقتصادی کشاورزان را مهم عنوان و ابراز کرد: کشاورز باید از این تغییر راضی باشد؛ اینکه محصولی که این مقدار ارزآوری را برای او داشت تغییر دهد و به آن آورده سالانه نرسد، برای این قشر نگران‌کننده‌ است.‌

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا