اقتصادی و بازار سرمایهزنجانزنجان- سردبیر

بررسی موانع توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در قالب پژوهش‌ انجام می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: بررسی موانع توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در قالب پژوهش‌ انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، خلیل قاسملو در جلسه شورای تحقیق و پژوهش در محل استانداری زنجان، اظهارکرد: اولویت‌های پژوهشی استان بر اساس اهداف دولت است.

وی به اقدامات انجام شده در اولویت‌های پژوهشی و فناوری و نیز تعیین نمایندگان استانی اشاره کرد و افزود: ثبت این مسائل در سامانه مشخص است و در سه مرحله این اولویت‌ها در قالب ۷ محور بررسی و مصوب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان به اهمیت نگاه علمی و پژوهشی به مشکلات برای کاهش احتمال خطا به چند کلیدواژه از اهداف دولت اشاره کرد و گفت: ما از داخل این کلید واژه‌ها به این ۷ محور رسیدیم که در برش استانی این مسائل را بررسی کنیم.

قاسملو به فرآیند داوری و ارزیابی مسائل مشکلات و مسائل در برش استانی اشاره کرد و گفت: براساس سند آمایش ملی – استانی و اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال و دانش‌بنیان، بررسی موانع در قالب پژوهش‌هایی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: شناسایی نیازهای نسل Z در استان زنجان به منظور هدف‌گذاری و رفع مشکلات فرارو، توسعه تولید محصولات کشاورزی سالم دارای حد مجاز آلاینده‌های کشاورزی، بررسی و آسیب‌شناسی تسهیلات تکلیفی و تبصره‌های بانک‌ها در استان زنجان در دستور کار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان یاد آورشتد: مدیریت تهدیدات زیست‌محیطی رودخانه زنجانرود، طراحی و اجرای مدل استانی پیش‌بینی گرد و غبار، پایش آسیب‌پذیری بافت فرسوده شهر زنجان از منظر پدافند غیرعامل و ارائه راهکارهای اجرایی در رفع آن از برنامه‌ها است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا