پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

آیا افزایش حقوق شامل اضافه کار می‌شود؟

حقوق‌های افزایش یافته براساس قانون ترمیم حقوق از این ماه به حساب کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری خواهد آمد. همچنین معوقات مهر نیز با حقوق آبان واریز می‌شود.


حقوق‌های افزایش یافته براساس قانون ترمیم حقوق از این ماه به حساب کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری خواهد آمد. همچنین معوقات مهر نیز با حقوق آبان واریز می‌شود.

به گزارش بازارکار از تجارت‌نیوز، یک عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس درباره اینکه آیا افزایش حقوق کارمندان دولت شامل سایر مزایا همچون اضافه‌کار خواهد شد؟ گفت: در حکم کارگزینی برای محاسبه اضافه‌کار فرمول مشخصی وجود دارد. این فرمول بدین‌گونه است که جمع سه آیتم حق شغل و حق شاغل و فوق‌العاده مدیریت، تقسیم بر 176 می‌شود و عدد به دست آمده به‌عنوان یک ساعت اضافه‌کار محاسبه می‌شود. کارمند دولت تا سقف 175 ساعت در ماه می‌تواند اضافه‌کار داشته باشد که محاسبه آن بر اساس این فرمول است.

به نقل از ایسنا، احسان ارکانی ادامه داد: در قانون مربوط به افزایش حقوق‌ها، 3000 امتیاز در احکام کارگزینی و قراردادهای کارکنان در قالب ترمیم حقوق مصوب شد که برای آن هم مقرر شده در ردیف جداگانه‌ای در حکم کارگزینی به نام ترمیم حقوق اضافه شود. لذا با توجه به اینکه این موضوع در هیچ کدام از سه آیتم مربوط به محاسبه اضافه‌کار یعنی حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده مدیریت نیامده است، این قانون شامل اضافه‌کار نخواهد شد و صرفا یک میلیون تومان در حکم کارگزینی قید می‌شود.

ارکانی توضیح داد: بر این اساس حقوق آبان‌ماه یک فرد در مقایسه با مهر ماه تنها یک میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که اگر این فرد مرد متاهل و دارای فرزند باشد شامل افزایش حق عائله‌مندی و حق اولاد هم خواهد شد.

وی مجددا در جمع‌بندی گفت: افزایش حقوق‌ها شامل اضافه‌کار و سایر مزایای پرداختی نخواهد شد و به آنها تسری پیدا نمی‌کند. این موضوع هم به‌خاطر تاکید سازمان برنامه‌ و بودجه بود که پرداختی بیشتری نداشته باشد. از این رو موضوع ترمیم حقوق در ردیف جداگانه‌ای در حکم کارگزینی اضافه می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا