دسته‌بندی نشدهکسب و کارهای نوپا

کرمانشاه رتبه نخست بزرگترین رقابت استارتاپی کشور را کسب کرد

شرکت دانش بنیان «فناوران میلاد اختراعی» عضو پارک فناوری سلامت کرمانشاه با طرح و تولید «فریزر ۱۰۰- درجه پرتابل پزشکی» رتبه نخست مهمترین رقابت استارتاپی ایران با عنوان INOTEXpich ۲۰۲۲ و با حضور ۴۰۰ شرکت دانش بنیان را از آن خود کرد.

شرکت دانش بنیان «فناوران میلاد اختراعی» عضو پارک فناوری سلامت کرمانشاه با طرح و تولید «فریزر ۱۰۰- درجه پرتابل پزشکی» رتبه نخست مهمترین رقابت استارتاپی ایران با عنوان INOTEXpich ۲۰۲۲ و با حضور ۴۰۰ شرکت دانش بنیان را از آن خود کرد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در خصوص کسب این موفقیت بزرگ برای استان کرمانشاه گفت : مرحله نهایی مهمترین رقابت استارت آپی ایران ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در محل پارک فناوری پردیس تهران همزمان با یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری INOTEX ۲۰۲۲ برگزار شد و ۴۰۰ شرکت‌ دانش‌بنیان و فناور از سراسر کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۱۶ تیم از استان‌های تهران، فارس، کرمانشاه، زنجان، سمنان و قم و آذربایجان غربی به مرحله پایانی راه یافتند.
دکتر «میلاد اختراعی» در خصوص ضرورت تولید این محصول هم گفت : این فریزرها چالش اصلی صنعت آزمایشگاهی کشور را در خصوص جابجایی اعضای قطع‌شده بدن جهت پیوند عضو، محلول‌های زیستی با ارزش نظیر واکسن‌ها، سلول‌های بنیادی و غیره را که نیاز به دماهای فوق سرد دارند برطرف می‌کند.
وی ادامه داد: این فریزرها بواسطه استفاده از یک موتور الکتریکی بجای کمپرسور مصرف برق را تا ۵۰۰ درصد کاهش داده بطوریکه در بیشترین حالت مصرف، تنها ۸۰ وات ساعت برق مصرف می‌کند و با استفاده از باتری‌ و همچنین فندکی خودرو امکان تامین و حفظ دمای ۱۰۰- درجه سانتی‌گراد را دارد.
کرمانشاه رتبه نخست بزرگترین رقابت استارتاپی کشور را کسب کرد
اگر این محصول به تولید انبوه برسد بسیاری از فارغ التحصیلان کرمانشاه صاحب شغل خواهند شد
وی با اشاره به اینکه تیم های لندین از تهران، نادر ارتباط گستر رازی، وب متریک از سمنان، سلامت سبز دانش پژوه از زنجان، تیم توک کافی از کرمانشاه، بومی سازان پردازش قائم از سمنان، فناوران اینترنت اشیا ویرا از شیراز، اروم زیست کاوان از ارومیه، رایان پلیمر آرتا از تبریز، گروه داشن بنیان صنعتی پای از کرمانشاه، فرتاک ناژو- ری فود از اردبیل، نیچر استدیو از تهران، لایوبوک از تهران، آریا سرمایه از زنجان، ژابیز از شیراز و دیار از قم ۱۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی بودند افزود : در پایان این رقابت ها گروه دانش بنیان صنعتی پای از کرمانشاه رتبه نخست این رویداد مهم را کسب و گروه لندین از تهران رتبه دوم و گروه‌های نیچر استدیو از تهران و سلامت سبز دانش پژوه از زنجان به صورت مشترک سوم شدند.
این کارآفرین کرمانشاهی با اشاره به اینکه نمونه آمریکایی و یک لیتری این محصول ۱۵ هزار دلار و نمونه دانمارکی آن ۱۲ هزار دلار است گفت : نمونه داخلی علاوه بر مقرون به صرفه بودن امکان سفارشی سازی در ابعاد مختلف، مکانیزم بازیابی سریع دمایی، خدمات پس از فروش، دسترسی آسان مشتری و رابط کاربری فارسی هم دارد که استفاده از محصول را بسیار راحت کرده است.
اختراعی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ هزار آزمایشگاه تشخیص طبی کشور و ۱۹ هزار مرکز آموزشی بهداشتی در حوزه خلیج فارس میتوانند از این محصول استفاده کرده و سفارش خود را ثبت کنند گفت : اگر سازمان های متولی تضمین خرید به شرکت بدهند و این محصول به تولید انبوه برسد بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته هایی چون برق، مکانیک، کامپیوتر و سایر رشته های مرتبط میتوانند مشغول به کار شوند.
گفتنی است، در نهایت برندگان نهایی این رقابت‌ها علاوه بر دریافت جوایز نقدی و تسهیلات ۵ میلیارد ریالی از سوی پست بانک ایران، جهت شرکت در رویداد Sevan Startup Summit ارمنستان نیز از حمایت دبیرخانه رویداد اینوتکس بهره‌مند خواهند شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا