آموزش عالیپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

مجموعه‌های دانشجویی، احیاء و فعال شوند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مجموعه‌های دانشجویی، احیاء و فعال شوند.

به گزارش بازار کار لرستان، دکتر عبدالحسین کلانتری، در نشست افتتاح خانه گفت‌وگوی آزاد دانشگاه لرستان اظهار کرد: فعالیت خانه‌های گفت‌وگوی آزاد و مجموعه‌های دانشجویی، باعث تقویت فضای نشاط و کنشگری مبتنی بر مدنیت در دانشگاه‌ها می‌شوند.

وی افزود: تلاش ما این بوده است که در دوران حضوری‌شدن دانشگاه‌ها، فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکل‌ها و کانون‌ها، احیاء و فعال شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: رویکرد ما این است که مجموعه‌های دانشجویی، هرچه بیشتر، احیاء و فعال شوند.

کلانتری با بیان اینکه مجموعه‌های دانشجویی که در دانشگاه‌ها وجود دارند حلقه‌های واسطه بین حاکمیت، مردم و مجموعه مسائل جامعه هستند، بیان کرد: انجمن‌های علمی، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی، فضاهای میانی کنش‌گری هستند که باید تقویت شوند.

وی گفت: مجموعه‌های دانشجویی، مسائل مختلف جامعه را صورت‌بندی کرده و به حاکمیت منتقل می‌کنند تا مسائل و مشکلات به‌صورت پراکنده و بی‌هدف، بیان و مطالبه نشوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید فضاهای فعالیت مجموعه‌های دانشجویی را حمایت کنند تا فرایندهای پیشرفت دانشگاه و جامعه، تقویت شوند.

کلانتری بیان کرد: دانشگاه‌ها باید تا جایی که ممکن است در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی از ظرفیت‌ها و مشارکت‌های دانشجویی استفاده کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا