آموزش عالیدسته‌بندی نشده

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی: تدوین و اجرای آیین نامه مهارت آموزی برای همه رشته های علوم پزشکی

دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت از تدوین آیین نامه مهارت آموزی برای همه رشته های علوم پزشکی و اجرای قریب الوقوع آن در دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از وزارت بهداشت، نشست تخصصی مدیران گروه رشته‌های مامایی، مشاوره در مامایی و بهداشت باروری دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر مریم بختیاری دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دکتر خسروی مشاور وزیر در بورد مامایی، دکتر ناهیدی دبیر اعضای هیات ممتحنه ارزشیابی و برنامه ریزی رشته مامایی و بهداشت باروری و اعضای بورد مامایی و مدیران گروه مامایی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.
دکتر بختیاری دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع جوانی جمعیت از آن به عنوان نقشه راه یاد کرد و خاطرنشان کرد: مهمترین رشته ای که می‌تواند در این حوزه فعالیت داشته و دستاوردهای مفیدی حاصل کند مجموعه رشته های مامایی هستند و لازم است هر کاری که زمینه‌ساز آرامش مادران است انجام شود زیرا این مسئله بسیار تاثیرگذار است و نقش ماماها در انجام این وظیفه خطیر و مسئله جوانی جمعیت بسیار کلیدی و ارزشمند است.
بختیاری گفت: یکی از مهمترین شاخص های سلامت کشور ، شاخص سلامت مادر و کودک است که انتظار می‌رود به صورت کلان مورد توجه اعضای محترم بورد مامایی واقع شود زیرا سیاست های کلان وزارت بهداشت توسط اعضای بورد که در خط مقدم آموزش و دانشگاه و بیمارستان ها حضور دارند تهیه می شود و مرجع مورد تایید دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، بوردها هستند لذا از مدیران گروه تقاضا داریم در دانشگاه‌ها به عنوان شبکه معتمد وزارت بهداشت به این موضوعات بپردازند.
وی خاطر نشان کرد: لازم است اعضای بورد رشته مامایی استانداردهایی بر اساس ظرفیت و امکانات مناطق و توجه به بومی گزینی تعیین کنند و با توجه به اینکه استانداردهای تدوین شده در رشته مامایی با جان و سلامتی مادر و کودک در ارتباط است باید سنجه های مناسبی در حیطه مامایی برای مقاطع مختلف اعم از کارشناسی، ارشد و دکتری تنظیم شود.
دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت از تدوین آیین نامه مهارت آموزی برای همه رشته های علوم پزشکی و اجرای قریب الوقوع آن در دانشگاه ها نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد در رشته مامایی نیز آیین نامه مفید و کارآمدی تنظیم شود.
در این جلسه ضمن فعالیت کارگروه ها و بررسی گزارش های حاصل از این فعالیت ها، کتاب سبز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و برنامه عملیاتی مشاور وزیر در امور مامایی ارائه شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا