اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان عنوان کرد برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای ساکنان سکونت‌گاه‌ها با محوریت اشتغال‌زایی

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان از برگزاری «دوره‌های توانمندسازی برای ساکنان سکونت‌گاه‌ها» با محوریت اشتغال‌زایی خبر داد و افزود: این دوره‌های آموزشی برای ساکنان این محلات از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی برگزار می‌شود.

علی عباسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار کار، اظهار کرد: در حدود  ۱۲۰۰ هکتار محلات هدف بازآفرینی در استان زنجان وجود دارد که از این مقدار ۷۵۰ هکتار معادل نزدیک ۶۳ درصد سهم شهر زنجان است.

وی  با بیان اینکه شهر زنجان دارای «هشت سکونت‌گاه» اسـت، گفت: همچنین «دو سکونت‌گاه در شهرستان ابهر» و «یک سکونت‌گاه در شهرستان قیدار» وجود دارد.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان ابراز کرد: به تبعیت از سیاست‌ها و تدابیر شرکت بازآفرینی که محوریت آن بر مبنای توانمندسازی است اقدامات خوبی در حال انجام است.

عباسی با بیان اینکه در برنامه اجرایی سالانه اعتبارات لازم در نظر گرفته می‌شود، افزود: برگزاری ستادهای شهرستانی و استانی بازآفرینی، برگزاری کارگروه‌های ذیل ستاد استانی، تدوین برنامه اقدام مشترک با مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: برای توانمندسازی سکونت‌گاه‌ها، تعریف پروژه‌های محرک توسعه در محلات هدف، برگزاری دوره‌های آموزشی برای ساکنان و دست‌اندرکاران حوزه بازآفرینی نیز انجام می‌شود.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجدارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان، در خصوص منطقه کوی فلسطین، گفت: در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان دستور ساماندهی این محله داده شد که در این راستا کارگزار انتخاب شده است. برای کوی فاطمیه که جزو سکونت‌گاه‌ها به‌شمار می‌آید نیز برنامه ساماندهی در مرحله برنامه‌ریزی است.

وی  گفت: به زودی احکام و نیز تکالیف روسا و دبیران ستادهای شهرستانی شهرستان‌های ابهر، خدابنده، زنجان و قیدار توسط استاندار ابلاغ خواهد شد.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان، با تاکید بر اینکه مطالعه سرانه‌های خدماتی در سکونت‌گاه‌ها توسط اداره‌کل راه‌وشهرسازی انجام گرفته است، گفت: در این راستا کمبود سرانه‌های خدماتی در بخش‌های مختلف احصا شده است.

رئیس اداره معماری بافت‌های واجدارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان، با بیان اینکه در سکونت‌گاه‌ها کمبود سرانه خدماتی داریم، افزود: اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان کمبود سرانه‌ها در بخش‌های مختلف را به دستگاه‌های متولی اعلام کرده است.

عباسی با بیان اینکه در سکونت‌گاه‌ها کمبود سرانه‌های خدماتی داریم، اظهارکرد: اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان کمبود سرانه‌ها را  احصاء و به دستگاه‌های متولی اعلام کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا