اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رییس جهاددانشگاهی در مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای این نهاد؛ تجاری سازی برای تولید درآمد و ثروت جدی گرفته شود

رییس جهاددانشگاهی در مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای این نهاد تاکید کرد؛ تجاری سازی برای تولید درآمد و ثروت جدی گرفته شود

رییس جهاددانشگاهی در سفر به استان البرز در نشست صمیمانه با اعضای شاغل در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی از اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها سخن گفت و تاکید کرد؛ تجاری سازی برای تولید درآمد و ثروت جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی صبح امروز (دوشنبه ۳۰ آبان ماه) در سفر یک‌روزه به استان البرز ضمن برگزاری نشست با مدیران واحدهای مستقر در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و آشنایی با برخی از پروژه‌های در دست اجرا در جمع اعضای شاغل در این مجتمع تحقیقاتی نیز حضور یافت و در یک نشست صمیمانه پذیرای سخنان آنها پیرامون مشکلات مختلف شد.

او در یک اقدام جالب با اتوبوس همکاران مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز به محل این مجتمع در استان البرز رفت و در مسیر سفر با اتوبوس نیز از نزدیک با برخی از همکاران جهادی به گفتگو نشست و با مسائل و مشکلات آنها آشنا شد.

لزوم توجه ویژه به تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی
رییس جهاددانشگاهی در این سفر که با همراهی دکتر محمدرضاپورعابدی معاون پژوهش و فناوری، دکتر مهدی باصولی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع، امیر طهرانچی مدیرکل حوزه ریاست و دکتر ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی این نهاد انجام گرفت، در جمع رواسای واحدها و پژوهشگاه‌های مستقر در این مجتمع گفت: تاکنون توفیقات و دستاوردهای خوبی در این نهاد به‌دست‌آمده است که باید با تبلیغات مناسب به مردم معرفی شوند.
دکتر مسلمی نائینی همچنین به اهمیت درآمدزایی توسط مراکز تحقیقاتی در کنار انجام کار پژوهشی اشاره کرد و گفت: باید به موضوع تجاری‌سازی تحقیقات توجه ویژه‌ای شود و جزء اولویت‌ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در دنیا شرکت هایی که در حوزه علم و فناوری فعال هستند با انجام طرح های مختلف درآمدهای خوبی دارند و می توانند نیازهای نیروهای شاغل خود را تامین کنند و این موضوع در کشور ما و در مجموعه های دانش بنیان و فناور جهاد دانشگاهی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر مسلمی نائینی یکی از مشکلات را ضعف در حوزه تجاری سازی عنوان و تاکید کرد: مجموعه های دانش بنیان و فناور می توانند با توجه ویزه به بحث تجاری سازی حقوق و درآمد نیرو های خود را تامین نمایند.

وی افزود: وقتی تلاش های علمی و پژوهشی به مرحله نیمه صنعتی و صنعتی می رسد می تواند به نیازهای مجموعه خود پاسخ دهد و این موضوع باید در مجموعه مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی مورد توجه قرار بگیرد و تجاری سازی بیش از هر زمانی جدی گرفته شود.

از پیشنهادات نیرو های جهاد دانشگاهی استفاده می شود

مسلمی نائینی حضور همچنین در مجتمع و پارک علم و فناوری البرز را برای خود بسیار آموزنده توصیف و خاطرنشان کرد: از نظرات و پیشنهادات خوب مدیران، کارشناسان و همه همکاران در بخش های مختلف استفاده خواهد کرد و از همکاران انتظار دارم ما را رصد نمایند.

وی با اشاره به تجربه تحصیل و زندگی خود در کشور ژاپن گفت: از ژاپنی ها یاد گرفتم که “نه گفتن” را باید فراموش کنم. بنابراین باید تلاش کنیم مسائل و مشکلات را حل کنیم و آن ها را به کمبود یا نبود بودجه و امکانات گره نزنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه با اشاره به حل مشکلات نیرو ها بویزه نیرو های خدماتی در جهاد دانشگاهی گفت: اولین جلسه من با حضور در جهاد دانشگاهی به دیدار با این نیرو ها اختصاص داشت و اراده ما بر این که که مشکلات که در این بخش ها بیشتر است از پائین به بالا برطرف شود.

اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها
رییس جهاددانشگاهی در ادامه نشست صمیمانه‌ای را با اعضای شاغل در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی برگزار کرد.
در این نشست که با حضور اعضای شاغل در واحدهای مختلف مستقر در مرکز تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی برگزار شد، مواردی چون مشکلات کمبود حقوق، مزایا، بحث بیمه بیکاری برای نیرو های جهاد دانشگاهی، اختلاف حقوق و در آمد نیرو های عادی و اعضای هیات علمی،  خدمات رفاهی، تبدیل وضعیت و ارتقا، قراردادهای کار، تسهیلات مالی، تعاونی مسکن و مصرف و… مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مشکلات بودجه‌ای طرح‌های فناورانه و پژوهشی و سختی کار فعالان در آزمایشگاه و پژوهشگران فعال در این مرکز تحقیقاتی از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست صمیمانه بود.
در پاسخ به موارد مطرح‌شده رییس جهاددانشگاهی از اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها سخن گفت و دستور پیگیری مشکلات طرح‌شده را داد.
دکتر مسلمی نائینی با تأکید بر اینکه از برگزاری این‌گونه نشست‌های صمیمانه و بیان شفاف و صریح مشکلات استقبال می‌کنم گفت: در نظر دارم در سفرهای استانی و بازدید از واحدهای سازمانی از نزدیک با مشکلات اعضا آشنا شوم.
همچنین در جلسه فوق با موافقت رییس جهاددانشگاهی مبالغی برای حل برخی از مشکلات مطرح‌شده تخصیص داده شد.

توسعه خدمات رفاهی و مالی اعضای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی
دکتر باصولی معاون پشتیبانی و امور منابع جهاددانشگاهی نیز در سخنانی با ارائه توضیحاتی پیرامون ابهامات مطرح‌شده، از راه‌اندازی نظام پیشنهادات سخن گفت و افزود: در حال حاضر از طریق اداره کل روابط عمومی امکان دریافت نظرات وجود دارد و در آینده نزدیک به‌صورت الکترونیک از طریق سامانه نرم نگاران نیز امکان دریافت پیشنهادات فراهم خواهد شد.
ترمیم حقوق اعضا با دریافتی پائین، توسعه خدمات رفاهی و تسهیلات مالی برای اعضای واحدهای سازمانی سراسر کشور، حل مشکل استخدام و تبدیل وضعیت و پیگیری دیگر مشکلات مطرح‌شده ازجمله نکاتی بود که توسط معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی در نشست مطرح شد.

منحصربه‌فرد بودن اکوسیستم مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی نیز در سخنانی بابیان اینکه اکوسیستمی که در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی گرد هم آمده‌اند در نوع خود در کشور منحصربه‌فرد است گفت: باید از این ظرفیت منحصربه‌فرد استفاده بیشتری داشته باشیم.
دکتر پور عابدی نیز در این نشست به ارائه توضیحاتی پیرامون نحوه تخصیص بودجه‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه پرداخت.

مهندس عباسی:

جشن صد واحدی شدن شرکت های دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز برگزار می شود

مهندس مهدی عباسی رییس مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و رئیس پارک علم و فناوری البرز در نشست مشترک با دکتر مسلمی نائینی رئیس جهاد دانشگاهی و معاونان پژوهش و فناوری و پشتیبانی این نهاد گفت: بزودی جشن صد واحدی شدن شرکت های دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز برگزار می شود.

وی با تشریح برخی ظرفیت ها و نیز مسائل و مشکلات مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: بزودی در جلسه مستقلی دستاوردها، ظرفیت ها و برنامه های پارک علم و فناوری البرز برای دکتر مسلمی نائینی تشریح خواهد شد.

مهندس عباسی با اشاره به جایگاه مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی در کشور و نیز در نزدیکی پایتخت گفت: مجتمع علمی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی به عنوان چشم و چراغ و ویترین که مجموعه های مختلف از جمله پارک علم و فناوری البرز، پژوهشکده گیاهان دارویی، مرکز ملی ژنتیک، بخشی از مراکز تخصصی و فعالیت ها و دستاوردهای رویان و نیز پژوهشگاه های صنعتی و فنی جهاد دانشگاهی را در خود جای داده بایدبه طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه سابقه ایجاد زیرساخت های این مجموعه به 25 تا 30 سال می رسد تصریح کرد: ضرورت دارد زیرساخت های این مجموعه با حمایت های لازم تقویت و بازسازی شود تا بتوان خدمات بهتری به نیازهای علمی و فناوری و توسعه تجاری سازی در بخش های مختلف اراده کرد.
مهندس مهدی عباسی رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی نیز در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از واحدهای مستقر در این مجتمع تحقیقاتی و پارک علم و فناوری البرز پرداخت وگفت: این مجتمع به عنوان نمادی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی همواره محل بازدید مسئولان و مدیران کشور است و مس توان با حمایت های لازم جایگاه آن را در سطح کشور ارتقاء داد.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا