آموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهتسهیلاترویدادهامازندرانمازندران- سردبیر

پرداخت طلب ۳۰ میلیاردی باغداران / ورود نخستین هواپیمای کارگو به مازندران

استاندار مازندران گفت: مطالبات ۳۰ میلیارد تومانی باغداران استان بابت خرید تضمینی پرتقال شب عید سال قبل طی روزهای آتی پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای سیاست گذاری کشاورزی استان با عنوان اینکه اولین هواپیما کارگو وارد استان مازندران شد که در این راستا دو هفته فرصت دادیم تا دستگاه‌های مختلف اقدامات اولیه و لازم را برای راه انداری کارگو در استان انجام دهند، خاطرنشان کرد: در حال پیگیری هستیم تا با توجه به نرخ‌هایی که حمل و نقل هوایی دارد از طریق وزارت صمت سوبسیت بنزین را با قیمت مناسب‌تری در اختیار صادرکنندگان قرار دهیم و مشکلات این بخش را حل کنیم.
وی ادامه داد: حمل و نقل دریایی بویژه ازطریق بندر امیرآباد یک امکان مناسب برای صادرکنندگان است که می‌بایست برخی از خدمات را در این حوزه تسهیل کنیم تا شاهد روند توسعه صادرات محصولات استان باشیم.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه امر کشاورزی و اهمیت این مقوله در استان مازندران هرچه جلوتر می‌رویم بیشتر برای ما اهمیت پیدا می‌کند و نیازمند تحول در سیاست گذاری‌هایمان در جهاد کشاورزی هستیم، اظهار کرد: استانداردهای ضروری که نیازمند صادرات است را باید رعایت کنیم و تولیدات ما باید مناسب استانداردهای روز دنیا باشد.
وی ادامه داد: ترویج محصولات با کیفیت در حوزه مرکبات باید در دستور کار مجموعه جهاد کشاورزی قرار گیرد.
استاندار مازندران یادآور شد: موضوع کیفیت بخشی و تحول در تولیدات مرکبات باید به عنوان یک نهضت قوی در استان مازندران دیده شود و شناسنامه دار کردن باغات یکی از فرآیندهایی است که باید با سرعت بیشتری پیش برود و مجموعه سورتینگ های استان باید با باغات مازندران تعامل بیشتری داشته باشند.
سید محمود حسینی پور اضافه کرد: انعکاس دغدغه‌ی کشورهای هدف صادراتی و باغداران استان می‌تواند منجر به فرهنگ سازی شود و آموزش و انتقال اطلاعات باغداران نمونه استان موجب ارتقای کیفیت محصولات و توسعه صادرات می‌شود.
استاندار بیان کرد: برداشت مرکبات و سایر محصولات می‌بایست به صورت واحد انجام بگیرد و نظرات کارشناسی می‌بایست رعایت شود. با صادرات غیراستاندارد حتماً برخورد می‌کنیم چرا که به کل مرکبات استان لطمه وارد می‌کند.
وی تاکید کرد: همه محصولاتی که در استان صادر می‌شود باید براساس استانداردهای مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی باشد والا اجازه نمی‌دهیم هیچ محموله‌ای از استان خارج شود و براساس ضرب الاجل یک هفته‌ای باید مطالبات باغداران که مربوط به خرید تضمینی میوه شب عید سال گذشته پرداخت گردد که علیرغم اختلاف قیمتی که در این راستا وجود دارد، مطالبات ۳۰ میلیارد تومانی باغداران استان طی روزهای آتی پرداخت می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا