اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهگزارش روز بازارکار

با امضای تفاهم نامه ای؛ همکاری جهاددانشگاهی و سپاه محمد رسول‌الله(ص)در زمینه آموزش و اشتغال کلید خورد

همکاری جهاددانشگاهی و سازمان بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله(ص)تهران بزرگ با امضای تفاهم نامه ای در زمینه آموزش، کارآفرینی و اشتغال کلید خورد.

 

همکاری جهاددانشگاهی و سازمان بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله(ص)تهران بزرگ با امضای تفاهم نامه ای در زمینه آموزش، کارآفرینی و اشتغال کلید خورد.

به گزارش بازارکار، تفاهم نامه همکاری جهاددانشگاهی و سازمان بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران با هدف  ایجاد و توسعه همکاری های مشترک در راستای ارتقاء و افزایش تعاملات در حوزه های آموزشی، کارآفرینی و اشتغال، پژوهشی و فرهنگی، ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای و همچنین استفاده از ظرفیت های تبصره 16 قانون در زمینه اشتغال،  فیمابين دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی از یک سو و سرهنگ پاسدار جعفر مخلق آذر رئیس سازمان بسیج سازندگی سازمان بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ  از سوی دیگر به امضاء رسید.

دکتر محمد صادق بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد برآمده از انقلاب و نهادی توسعه ای و هم افزاست خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی بعد از سپاه پاسداران بیشترین تاکید و صحبت را درباره جهاد دانشگاهی داشته اند و همواره بر ماموریت های این نهاد در ارائه خدمت به جامعه تاکید داشته اند.

وی با اشاره با تشریح برخی از برنامه ها و فعالیت های جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف آموزشی، اشتغال و کارآفرینی یادآور شد: جهاد دانشگاهی در حال حاضر چندین طرح ملی را در زمینه های مختلف اشتغال و کارآفرینی از جمله طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، مهارت آموزی سربازان، هدایت شغلی دانشجویان و دانش آموختگان و … در دست انجام دارد و آمادگی دارد این تجارب را با همکاری واحدها و شبکه سراسری جهاد دانشگاهی و با همکاری دستگاه های مختلف  در همه استان های کشور در خدمت جامعه هدف قرار دهد.

 

معاون آموزش و کارآفرینی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی دارای 8 موسسه و مرکز دانشگاهی، سه پارک علم و فناوری، 23 مرکز رشد و 167 مرکز آموزش کوتاه مدت در سراسر کشور است تصریح کرد: نگاه علمی و تخصصی از یک سو و حضور میدانی از سوی دیگر ویژگی خاصی به فعالیت ها و برنامه های اجرایی جهاد دانشگاهی بخشیده و موجب شده تا دستگاه ها و نهاد های مختلف اعتماد ویژه و بالایی به این نهاد داشته باشند.

وی با اشاره به نگاه نو جهاد دانشگاهی به موضوع اشتغال و با اشاره به راه اندازی مدرسه ملی مهارت برای آینده مشاغل و مشاغل آینده گفت: جهاد دانشگاهی توجه ویژه ای به آینده مشاغل و مشاغل آینده دارد و در همین راستا تا کنون 63 نشست در زمینه ها و حوزه های مختلف آینده مشاغل و مشاغل آینده برگزار شده است.

وی با اشاره به حضور موثر جهاد دانشگاهی در حوزه مشاغل خانگی نیز گفت: تاکنون جهاد دانشگاهی با نگاه جدید به مشاغل خانگی بیش از 130 رشته جدید مثل ویراستاری، ادمین سایت و … را به لیست مشاغل خانگی پیشنهاد داده و افزوده است.

رئیس بسیج سازندگی سازمان بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ  نیز در این نشست با اشاره به اینکه بسیج سازندگی ورود جدی به حوزه اشتغال دارد گفت: نگاه ما در امضای این تفاهم نامه صرفا امضا و عکس نیست بلکه می خواهیم از دستاوردها و توانمندی های جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و اجرایی در پیشبرد برنامه های اشتغال و کارآفرینی استفاده کنیم.

سرهنگ پاسدار جعفر مخلق آذر با اشاره به اینکه ظرفیت های خوبی در تبصره 16 قانون برای توسعه اشتغال و کارآفرینی پیش بینی شده است گفت: تلاش می کنیم با همکاری جهاد دانشگاهی و سپاه و بسیج سازندگی از ظرفیت های خوب این قانون برای اعطای تسهیلات اشتغالزا به جامعه هدف استفاده کنیم.

وی افزود: بودجه مورد نظر از محل ماده تیصره 16 در سال گذشته که 22 میلیارد بود به 400 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

گفتنی است بر اساس این تفاهم نامه همکاری دو مجموعه در زمینه فعالیتهای  آموزشی،  اشتغال و کارآفرینی، خدمات تخصصی و مشاوره ای، فرهنگی و پژوهشی با در نظر گرفتن امکانات طرفین، برگزاری همایش ها، سمینارها، وبینارها، کارگاهای تخصصی و تورهای آموزشی، ارزیابی شایستگی و آزمون  استخدامی در سطح ملی و منطقه ای، طراحی، اجزا، نظارت و پایش پروژه های آموزشی و اشتغال و کارآفرینی، پژوهشی و فرهنگی با بکارگیری امکانات، تسهیلات و خدمات طرفین و افزایش تعاملات بین بخشی و توسعه کمی و کیفی همکاری های علمی و بنیادی مانند تالیف، ترجمه، چاپ و نگارش و انتشار کتب و مقالات علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک همکاری می کنند.

زمان اجرای تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت 3 سال می باشد، ادامه فعالیت با بازدارندگی اصلاح و تغییرات در مفاد آن به پیشنهاد کارگروه و با توافق بالاترین مقام طرفین انجام می شود.

در مراسم امضای این تفاهم نامه مهندس احمد‌حسین سلگی مدیر کل پروژه‌‌های آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی، دکتر عبدالله تقی پور عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی، دکتر سید رفیع موسوی از بخش آموزش و مهندس عباس گودرزی از بخش آموزش  بسیج سازندگی سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ حضور داشتند

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا