آموزش عالیدسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

معاون وزیر علوم: جشنواره حرکت دانشجویان را با دانش بنیانها پیوند می‌زند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: جشنواره حرکت، دانشجویان را با مجموعه‌های کارآفرین و دانش بنیان پیوند می‌زند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم صبح امروز در نشست خبری جشنواره حرکت گفت: فردا یکشنبه جشنواره حرکت برگزار می‌شود، این جشنواره یکی از رویدادهای بزرگ معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است که در چند سال شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد و طبیعتاً ما از اینکه در خدمت دانشجویان، برگزیدگان و انجمن‌های علمی باشیم محروم بودیم اما امسال به لطف خدا و با کمک همه همکارانم در وزارتخانه و عزیزان دانشگاه تهران به خصوص معاون فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه، توفیق یار شد که این جشنواره را به صورت حضوری برگزار کنیم.
وی افزود: مدت زمان کمی برای هماهنگی‌های لازم داشتیم ولی با وجود تمام مشکلات این کار انجام شد و امیدواریم جشنواره مشکلات کمی داشته باشد، همکاران ما تمام تلاش خود را انجام دادند تا کمترین مشکل را داشته باشیم.
کلانتری گفت: کرونا این مساله را به ما یاد داد که از این به بعد بتوانیم به صورت دوگانه هم به صورت مجازی و هم حضوری فعالیت کنیم و از ظرفیت‌های فضای مجازی هم استفاده کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اظهار داشت: این جشنواره معتبرترین جشنواره در این حوزه است، دانشجویان بسیاری با این جشنواره خو گرفتند، جشنواره حرکت بسیار امیدآفرین است و سبب افزایش کار گروهی و افزایش مسئولیت اجتماعی می‌شود.
وی افزود: این جشنواره از منظر دیگر به هویت دانشجویی کمک می‌کند، هویت دانشجویی با پرسشگری، هیجان، شور، نشاط و مسئولیت پذیری گره خورده و جشنواره حرکت به رونق این ویژگی‌ها کمک می‌کند که دانشجو را از سایر اقشار جامعه متمایز می‌کند.
کلانتری با مرور به فعالیت‌های دانشجویان گفت: فعالیت‌های دانشجویی پس از انقلاب با فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی گره خورد و به تدریج با تثبیت بیشتر پایه‌های نظام جمهوری اسلامی با فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی هم معطوف شد که خود را در کانون‌ها نشان داد، به تدریج فعالیت‌های صنفی و پس از آن فعالیت‌های علمی انجام شد، ما در حال حاضر در شرایطی هستیم که تمام تحلیل‌ها بر این موضوع متمرکز شده اند که دانشجویان به فعالیت‌های نوآور و کسب و کار معطوف هستند لذا جشنواره حرکت می‌تواند به چنین حرکتی کمک کند.
وی اظهار داشت: جشنواره حرکت، دانشجویان را با مجموعه‌های کارآفرین و دانش بنیان پیوند می‌زند البته اذعان دارم که جشنواره حرکت هنوز مقدمات لازم را برای ورود به این اکوسیستم ندارد اما با هماهنگی‌هایی که با معاونت فناوری وزارت علوم صورت گرفته امیدوارم این کار صورت گیرد و انجمن‌های علمی با پارک‌های علم و فناوری پیوند بخورند تا به روحیه حل مسأله انجمن‌ها کمک کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه یکی از رویکردهای این جشنواره و به طور کلی جشنواره‌های علمی کمک به حل مسائل کشور است، گفت: با توجه به اینکه امسال سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است انجمن‌های علمی می‌توانند پیشران تحقق این شعار باشند و نقش مضاعفی در این زمینه داشته باشند بخصوص اگر رویکردشان را به سمت رویکرد اشتغال آفرین و بازار و صنعت معطوف کنند.
کلانتری اظهار داشت: وقتی صحبت از تولید دانش بنیان می‌کنیم باید به این نکته توجه کنیم که تجارب کشورهای مختلف و کشور خودمان نشان می‌دهد که ما نمی‌توانیم از پیشرفت و اشتغال و تولید صحبت کنیم اما لایه‌ها و سویه‌های فرهنگی موردنیاز را نادیده بگیریم، توسعه و پیشرفت بدون فرهنگ توسعه و پیشرفت ممکن نیست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا