آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

افزایش حقوق کارکنان شاغل به کار در ابان ماه

در پی قانون اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، افزایش حقوق کارکنان از همین ماه اعمال می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با اشاره ابلاغ بخشنامه از طرف سازمان اداری استخدامی کشور به دستگاه‌های اجرایی برای اجرای این قانون، گفت: با سرعت عمل موضوع ترمیم حقوق در احکام حقوق کارکنان دولت در دستور کار قرار گرفت و این افزایش حقوق از ابتدای مهرماه سال جاری در نظر گرفته شده و همراه با حقوق آبانماه به کارکنان دستگاه‌هایی که احکام شان انجام شده واریز می‌شود.

عرب خردمند افزود: افزایش حقوق برای کارکنانی که احکامشان انجام نشده هم به محض صدور احکام انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: ترمیم حقوق در قالب ۳ هزار امتیاز پیش بینی شده و برای حق اولاد ۱۰۰ درصد و برای عائله مندی هم ۵۰ درصد افزایش حقوق برای کارکنان شاغل به کار در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد همچنین در خصوص ترمیم حقوق بازنشستگان گفت: برای بازنشستگان افزایش ۵ درصدی نسبت به حکم حقوقی شهریورماه امسال پیش بینی شده و یک افزایش مبلغ ثابت به میزان ۹۰۰ هزار تومان در حکم آن‌ها لحاظ می‌شود.

عرب خردمند گفت: همچنین افزایش هزینه حق اولاد و عائله مندی به ترتیب ۱۰۰ درصد و ۵۰ درصد برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص ترمیم حقوق اعضای هیئت علمی و قضات هم گفت: این ترمیم حقوق در قالب مبلغ ثابت در حکم شان پیش بینی شده و یک فوق العاده جهش علمی دارند که دستورالعمل مربوط به آن توسط وزارت علوم، سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید تنظیم شود که پس از تائید شورای حقوق و دستمزد اعلام خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد افزود: برای ترمیم حقوق نیرو‌های مسلح هم افزایش حقوق در قالب ۳ هزار و ۶۰۰ امتیاز اجرایی خواهد شد.

عرب خردمند اظهار داشت: برای افرادی که سالجاری ازدواج می‌کنند، افزایش ۲ برابری و برای کارکنانی که امسال صاحب فرزند می‌شوند، افزایش ۳ برابری در احکام شان خواهیم داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا