پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی تشریح کرد: خبر خوش برای دارندگان گواهینامه‌های مهارتی جهاددانشگاهی

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی از افزودن مدارک جهاددانشگاهی به مدارک مهارتی در کشور خبر داد و گفت: دارندگان گواهینامه‌های جهاددانشگاهی از این پس می‌توانند از تسهیلات ارزان‌قیمت دولت در بخش مشاغل خانگی و ... بهره‌مند شوند.

به گزارش بازارکار، آزیتا همتیان رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی از افزودن مدارک جهاددانشگاهی به مدارک مهارتی در کشور خبر داد، اظهار کرد: پذیرش مدارک و گواهینامه‌های جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مصوبات در آخرین نشست ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی در روزهای اخیر به تصویب نهایی رسید.

وی با بیان اینکه در این نشست ۱۲ مصوبه به تصویب ستاد کشوری ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی رسید افزود: براساس این مصوبه نه تنها آنهایی که از این به بعد گواهینامه مهارتی جهاددانشگاهی را اخذ می‌کنند می‌توانند از مزایای تعیین شده بهره‌مند شوند بلکه آن دسته از افرادی که پیشتر نیز گواهینامه‌های جهاددانشگاهی را اخذ کردند هم از مزایا و بسته‌های تشویقی این بخش بهره‌مند می شوند.

وی با تمجید از خدمات جهاددانشگاهی در حوزه‌های آموزشی، مهارتی و … گفت: همه افرادی که از آموزش های مشاغل خانگی جهاددانشگاهی بهره‌مند شدند می‌توانند از تسهیلات و حمایت‌های دولتی در این بخش استفاده کنند.

همتیان ادامه داد: جهاددانشگاهی نه تنها در بحث مشاغل خانگی پیشین بلکه می‌تواند با اخذ مجوزهای ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی نسبت به دوره های آموزشی مهارتی این حوزه اقدام کند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح ملی مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: طرح توسعه مشاغل خانگی تا آخر امسال به پایان می‌رسد و فاز تکمیلی آن دوباره آغاز خواهد شد.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی از پیشرفت قابل توجه این طرح ملی در اکثر استان‌های کشور خبر داد و اظهار کرد: فاز نخست این طرح در بیشتر استان‌های کشور پایان یافته و یا آخرین مراحل خود را می‌گذراند و با حمایت های دولت و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و … فاز بعدی آن نیز در آینده نزدیک اجرایی می شود.

وی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در سمنان گفت: این نمایشگاه با تلاش اداره کل میراث فرهنگی استان و جهاددانشگاهی استان سمنان به بهترین نحو در حال برگزاری است.

وی سطح برگزاری این نمایشگاه منطقه ای را که با حضور هنرمندانی از ۱۲ استان کشور در حال برگزاری است، بالا ارزیابی کرد و افزود: محصولات عرضه شده در این نمایشگاه بزرگ از کمیت و کیفیت بسیار مناسبی برخوردارند.

همتیان با اذعان به این که اکثر قریب به اتفاق فعالان صنایع دستی از توانمندی و ظرفیت لازم برای برخورداری از مزایای مشاغل خانگی بهره مند هستند، خاطرنشان کرد: دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی آمادگی دارد که از فعالان این بخش حمایت کند.

وی به جایگاه خوب استان سمنان در مشاغل خانگی و صنایع دستی در سطح ملی پرداخت و گفت: استان سمنان در برخی از رشته‌ها از جمله در سفال و سرامیک از قطب های کم‌نظیر در کشور است.

همتیان با بیان اینکه صنایع دستی این استان از تنوع و کیفیت قابل توجهی برخوردارند اظهار کرد: توانمندی هنرمندان این استان در برخی از رشته‌ها برای من تازگی و جذابیت بالایی داشت.

به نقل از ایسنا، رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وعده داد: این ستاد ملی همه توان خود را در راستای کمک و فعال سازی بیشتر مشاغل خانگی و صنایع دستی مستعد استان به کار گیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا