هرمزگانهرمزگان- سردبیر

تاسیس مرکز رشد تخصصی زیست فناوری

یکی از مهمترین اقدامات ما در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در سال 1400 تاسیس مرکز رشد تخصصی زیست فناوری بوده و افزود: در حال حاضر 22 شرکت فناور و دانش بنیان و 7 هسته فناور در این پارک مستقر هستند که از این تعداد 7 شرکت دارای مجوز دانش بنیان هستند

به گزارش بازارکار از روابط عمومی و امور بین الملل پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، در ابتدای این نشست مدیران عامل شرکت های فناور به فعالیت ها و مشکلات خود در حوزه های مختلف از قبیل فرآیند زمانبر اخذ مجوزها، کمبود زیر ساخت ها و فضای تحقیقاتی مناسب و … پرداختند و خواستار حمایت های لازم از سوی سازمان منطقه آزاد قشم شدند.
محمود درویشی نخل ابراهیمی مدیر اداری مالی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در این نشست ضمن تبریک ماه رمضان، نامگذاری امسال بعنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را فرصت مناسبی برای پارک های علم و فناوری دانست و ادامه داد: در راستای لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و بکارگیری تمام ظرفیت های علمی و زیرساختی خود جهت حمایت از شرکت‌های فناور بکار گرفته و عزم خود را جزم کرده تا با همکاری مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم که همواره یار و همراه ما بوده اند بتوانیم در حوزه تولید اشتغال آفرین و توسعه و تعالی کشور به ماموریت های خود دست پیدا کنیم.
وی در این نشست به عملکرد پارک زیست فناوری در سال گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در سال 1400 تاسیس مرکز رشد تخصصی زیست فناوری بوده و افزود: در حال حاضر 22 شرکت فناور و دانش بنیان و 7 هسته فناور در این پارک مستقر هستند که از این تعداد 7 شرکت دارای مجوز دانش بنیان هستند.
وی گفت: در سال گذشته شرکت های مستقر در پارک حدودا از 11 میلیارد ریال حمایت مالی برخوردار شده اند که 8 میلیارد از این حمایت ها بصورت مستقیم بوده و در قالب تسهیلات به شرکت ها پرداخت شد. همچنین مبلغ دو هزار و ۵۰۰ میلیون ریال بصورت حمایت غیر مستقیم و 750 میلیون ریال برای حضور واحدهای فناور در نمایشگاه هفته پژوهش تهران هزینه شد.
درویشی ادامه داد: در سال جاری اقدامات موثری در پارک زیست فناوری خلیج فارس در حال انجام است که مهمترین این اقدامات می توان به توسعه زیر ساخت های پارک، راه اندازی مجتمع اقامتی پژوهشگران، توسعه فضای سبز، اجرای طرح دستیار فناوری، طرح گرنت فناوری، احداث کارخانه نوآوری، تاسیس خانه خلاق در سطح شهر و روستاها و برگزاری رویدادهای فناورانه اشاره کرد.
وی در پایان از حمایت های ارزنده سرپرست و سایر مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم تشکر و قدردانی کرد و خواستار حمایت های مداوم این سازمان بعنوان بازوی اصلی پارک در جزیره برای تحقق شعار سال شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا