پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهرویدادها

کنفرانس فرآوری گیاهان دارویی دی ماه برگزار می‌شود

با برگزاری کنفرانسی در حوزه فرآوری گیاهان دارویی در دی‌ماه سال ۱۴۰۱ در خصوص چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه بحث و تبادل نظر می‌شود.

به گزارش بازاراکار به نقل ازخبرگزاری دانشجو، کنفرانس بین‌المللی نوآوری و فناوری تولید و فرآورده‌های گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در روز‌های ۲۱ و ۲۲ دی ماه برگزار می‌شود.
در این رویداد در خصوص موضوعاتی، چون «مباحث نوین و فناورانه در تولید و مدیریت گیاهان دارویی با استفاده از خاک و سیستم هیدروپونیک»، «مباحث نوین در فرآوری گیاهان دارویی و معطر»، «کاربرد گیاهان دارویی در تغذیه و سلامت دام و طیور»، «طراحی، بازاریابی و بسته‌بندی گیاهان دارویی»، «بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهان دارویی»، «کنترل آفات و بیماری‌های گیاهان دارویی» و «مکانیزاسیون گیاهان دارویی» بحث و تبادل نظر خواهد شد.
برگزارکنندگان کنفرانس بین‌المللی نوآوری و فناوری تولید و فرآوری گیاهان دارویی در تلاش هستند تا با مطرح شدن چالش‌های حوزه گیاهان دارویی به نفوذ فناوری و نوآوری در این صنعت و پاسخ‌گویی فناورانه به نیاز‌ها سرعت دهند و گامی بزرگ در جهت توسعه فناورانه و رونق‌دهی به صنعت گیاهان دارویی بردارند.
در صنعت گیاهان دارویی امروز ۸۰۰ شرکت فعالیت می‌کنند که ۲۵ درصد این شرکت‌ها دانش‌بنیان هستند و در حوزه‌های مختلف و در زمینه تولید محصولات و فرآورده‌های گیاهان دارویی فعال هستند و با توجه به اینکه ۷۰ درصد محصولات گیاهان دارویی به شکل خام‌فروشی به بازار داخلی و بین‌المللی عرضه می‌شود، برگزاری چنین رویداد‌هایی می‌تواند به رفع این معضل و فرآوری محصولات کمک کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا