پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

بختیاری: کمیته امداد یکی از دستگاه‌های موفق در این موضوع اشتغال است

در دیدار رئیس کمیته امداد با مدیر حوزه‌های علمیه، تفاهم‌نامه همکاری میان دو نهاد امضا شد.

در دیدار رئیس کمیته امداد با مدیر حوزه‌های علمیه، تفاهم‌نامه همکاری میان دو نهاد امضا شد.

به گزارش بازارکار از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه دیدار و ضمن رونمایی از سند راهبردی، درباره همکاری‌های مشترک این دو نهاد گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در این دیدار، کمیته امداد را یادگار امام راحل (ره) دانست و گفت: مسئولیت ما در این عرصه بسیار سنگین است و ما باید در این راه به مقصد و تکامل برسیم.

وی رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر بهره‌مندی از سرمایه عظیم حوزه را یادآوری کرد و ادامه داد: زیرساخت‌های فکری محرومیت‌زدایی در سند راهبردی مرکز مدیریت حوزه علمیه و کمیته امداد، طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه نظام امداد و امدادگری در جامعه باید به عنوان یک مقوله اجتماعی مورد مطالعه، پژوهش و اجرا قرار گیرد، تصریح کرد: اگر گفتمان خیر و احسان در جامعه مورد توجه باشد، افراد آن جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی مصون می‌شوند.

بختیاری اشتغال و تحصیل افراد بی‌بضاعت جامعه را از راهبردهای این نهاد دانست و گفت: کمیته امداد یکی از دستگاه‌های موفق در این موضوع اشتغال است.

آیت‌الله اعرافی، رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نیز در این دیدار گفت: باید با رویکرد علمی فرهنگی، معنوی و اخلاقی به همه ابعاد آن که از نظام اسلامی انتظار می‌رود، توجه کنیم.

وی افزود: از منظر اسلام در شاخص کل جامعه اسلامی اگر در یک گوشه محرومیت باشد و امکان رفع آن باشد و رفع نشود همه جامعه مسئول آن هستند، بنابراین این واجب کفایی اختصاص به کمیته امداد ندارد و شاخص مفاهیم اسلامی منطبق بر احکام اسلامی در جامعه است.

رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با بیان اینکه کمیته امداد پیشران و پیشاهنگ امر خطیر محرومیت‌زدایی است، اظهار کرد: وظایف کمیته امداد مسئولیت هیچکس را رفع نمی‌کند و همه دستگاه‌های نظام و مردم مسئول هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا