اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

اشتغال ۱۰۰ هزار نفری در پروژه‌های راه‌سازی بخش زیرساختی

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: در کل کشور بیش از ۱۰ هزار کیلومتر مسیرهای مختلف زیرساختی شامل ریلی، آزادراهی و بزرگراهی در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، خیرالله خادمی با بیان اینکه در کل کشور بیش از ۱۰ هزار کیلومتر مسیرهای مختلف زیرساختی شامل ریلی، آزاد راهی و بزرگراهی در حال اجرا داریم، اظهار کرد: نزدیک به ۱۲ هزار کیلومتر نیز مسیرهایی است که مطالعه آن انجام شده و کارهای واگذاری آن به پیمانکار در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: برآورد اتمام این پروژه‌ها حدود ۲۳۰ هزار میلیارد تومان است که در بخش ریلی سه هزار و ۳۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در بخش‌های مختلف در سطح کشور اجرا می‌شود و امیدواریم بخشی از کریدورهای ریلی را در چهار سال آینده تحویل بدهیم.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه در بخش آزادراهی ۱۰۳۸ کیلومتر پروژه آزادراهی اجرا می‌شود و نسبت به آزادراه‌های موجود که دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر است عدد قابل توجهی است، گفت: در بخش بزرگراهی هم ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر پروژه بزرگراهی در سطح کشور حال اجرا است که نسبت به موجودی بزرگراه‌ها که حدود ۲۰ هزار کیلومتر است، باز عدد قابل توجهی است.

وی به اشتغال ایجاد شده در پروژه‌های راه‌سازی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: با اجرای این پروژه‌ها برای ۸۰ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر در پروژه‌های راه‌سازی بخش زیرساختی کل کشور به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است و دو تا سه برابر هم به صورت غیرمستقیم در سطح کشور مشغول به کار هستند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، ابراز کرد: یکی از راه‌های اشتغال‌زایی زودهنگام در کشور، فعال‌سازی پروژه‌های عمرانی است؛ چرا که این روند در کل دنیا هم مرسوم است و باعث ارتقای سطح مهندسی و خدمات فنی کشور شده و زمینه برای صدور خدمات فنی هم فراهم می‌شود.

خادمی افزود: خوشبختانه همه اقداماتی که در حوزه راه‌سازی در کشور انجام می‌شود بومی بوده و توسط مهندسان، متخصصان، مجریان و کارگران داخل کشور صورت می‌گیرد و در بخش نیروی انسانی و هم در بخش اجرا، مصالح و تجهیزات خودکفا هستیم و از خارج چیزی وارد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور در سال، ۴ تا ۵.۴ میلیون تن قیر تولید می‌شود، تصریح کرد: مصرف داخل کشور ۵۰ درصد برای جاده‌های برون‌شهری است که از این میزان نزدیک ۶۰ درصد برای پروژه‌های مختلف برون‌شهری در وزارت راه‌وشهرسازی مصرف می‌شود و در بخش درون‌شهری هم در پروژه‌های شهرهای جدید و اقدامات بازآفرینی استفاده می‌شود.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی افزود: خوشبختانه با تصویب مجلس شورای اسلامی و به خصوص پیگیری کمیسیون عمران مجلس، قیر به صورت رایگان برای پروژه‌های عمرانی در اختیار ما قرار خواهند داد که اعتبار خوبی است و باعث تسریع در بهره برداری پروژه‌ها می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا