زنجانزنجان- سردبیرقوانین ومقررات کار

دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان: متاسفانه دولتمردان همواره سمت کارفرمایان را می‌گیرند

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان در جدی گرفته نشدن قانون کار هم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوتاهی کرده است و هم نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نتوانسته اند پیوند مستحکمی را با منطق و مذاکره بین خود ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، اصغر نجاری پیش از ظهر امروز (2 آذر ماه)  در آیین بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار در استان با بیان اینکه قانون کار مورد بی‌توجهی و کم لطفی قرار گرفته است و متاسفانه خیلی از اختلافات در میان جامعه کارگری و کارفرمایی متاثر از همین بی‌توجهی‌ها است، اظهار کرد: ما معتقدیم هرجایی که به قانون کار استناد کردیم قطعا با حاشیه های کمتری مواجه بودیم، هر جایی هم که بی اعتنایی شده به همان نسبت با چالش روبرو شدیم.

وی با بیان اینکه قانون کار را باید به عنوان حَکَم بین کارگر و کارفرما تلقی کنیم، افزود: این قانون می‌تواند ملجأ و مرجع حل اختلاف میان کارگر و کارفرما باشد، تصریح کرد: نهادهای مرتبط باید نظارت‌های خودشان را برای اجرای بند به بند و دقیق مواد قانون کار فعال کنند ولی در عمل شاهد این موضوع نیستیم.

نجاری ادامه داد: ما معتقدیم هرگونه مطالبه صنفی باید توسط دولت‌ها به رسمیت شناخته شود، هر جا قانون به درستی اجرا شده میزان رضایت‌مندی هم در جامعه کارگری افزایش پیدا کرده است.

نجاری افزود: ما از همه دولت‌ها با هر گرایش‌هایی که داشتند و دارند خواسته‌ایم که رویه بی‌طرفی خودشان را در مواقع بروز اختلاف بین کارگران و کارفرمایان حفظ کنند، ولی متاسفانه دولتمردان همواره به سمت کارفرمایان غش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اخیرا اظهاراتی در خصوص اصلاح قانون کار مطرح شده است، خاطرنشان کرد: همین قانون فعلی به درستی اجرا نشده است که بخواهیم برای اصلاح آن اقدام کنیم، آیا این غیر از این است که لابی و نفوذ طبقه سرمایه داری به این امر قوت بخشیده است؟ اگر اصلاح به نفع جامعه کارگری باشد ما موافق آن هستیم ولی اگر غیر از این باشد جامعه کارگری با آن مخالف است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا