اجتماعی

کمیته امداد امسال ۵ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌کند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام(ره) کشور، گفت: کمیته امداد با اعتباری که اختصاص داده امسال پنج هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد می‌کند و آماده آبادانی نقاط محروم با بهره‌گیری از منابع امداد است.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حبیب‌الله آسوده در همایش زکات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: آیین‌نامه پرداخت زکات بعد از 10 سال با پیگیری‌های انجام شده برای تصویب در دستور کار دولت قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه کاهش فقر مطلق با پرداخت زکات امکان‌پذیر است، افزود: پرداخت زکات راه برون رفت از بحث اشتغال و کارآفرینی در کشور برای رفع مشکلات مردم است.
به گفته وی کمیته امداد با اعتباری که اختصاص داده امسال پنج هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد می‌کند و آماده آبادانی نقاط محروم با بهره‌گیری از منابع امداد است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام(ره) کشور با اشاره به اینکه برای جمع‌آوری زکات خواستار انسجام دستگاه‌های اجرای در هر شهرستان هستیم، گفت: مردم سال گذشته 488 میلیارد تومان صدقات از طریق پنج میلیون صندوق خانگی و 300 هزار صندوق صدقات معابر و اماکن کمک کردند.
آسوده با بیان اینکه امداد کشور 700 هزار دانش‌آموز، 80 هزار بیمار صعب‌العلاج، یک میلیون و 600 هزار زن سرپرست خانواده و را تحت پوشش دارد، اظهار داشت: 9 هزار مرکز نیکوکاری در کشور وجود دارد و به ایتام تحت پوشش امداد در کشور بیش از یک میلیون و 200 هزار خیر کمک می‌کنند.
به گفته وی افراد خیر کمک‌های نقدی خود را به مبلغ حدود یک هزار و 400 میلیارد تومان مستقیم به حساب ایتام و محسنین واریز کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان امداد باید با شفاف‌سازی پاسخگوی مردم در زمینه پرداخت زکات و دیگر کمک‌های مردم باشند، ادامه داد: در این صورت دشمن و حتی خواص نمی‌توانند از این موضوع سوءاستفاده کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام(ره) کشور تاکید کرد: امروز استکبار جهانی در یک طرف و ام‌القرای اسلام در طرف دیگر قرار دارد و هر جا دشمن احساس کند که ما وارد میدان گفتمان نشده‌ایم، فتنه را با بهره‌گیری از قدرت رسانه‌ای خود در جامعه گسترش می‌دهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا