آذربایجان شرقی-سردبیرآموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایه

اشتغال بیش از ۱۰۰۰ نفر به‌طور مستقیم در معادن و صنایع معدنی شهرستان اهر

فرماندار شهرستان اهر گفت: هم اکنون در معادن و صنایع معدنی این شهرستان ۱۰۰۰ نفر به‌طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم مشغول کار هستند که سعی داریم تا دو سال آینده با برنامه‌ریزی‌های مختلف و فعال‌سازی معادن، ظرفیت اشتغال در معادن این شهرستان را به ۵۰۰۰ نفر افزایش دهیم.

به گزارش بازارکار، ابوالفضل غنی‌زاده، چهارشنبه، دوم آذرماه، در جلسه شورای معادن شهرستان اهر از وجود ۱۰ واحد معدنی فعال در حوزه های مس، آهک و طلا در این شهرستان خبر داد.

وی در ادامه بر لزوم تکمیل زنجیره تولید و فرآوری کنسانتره مس در معادن شهرستان اهر تأکید کرد.

وی ضمن اشاره به توسعه ۴۵ هکتاری شهرک صنعتی این شهرستان توسط شرکت مس و کارفرمایی مجتمع مس سونگون گفت: پیگیر توسعه آهک هیدراته اهر نیز هستیم تا ضمن اشتغال‌زایی؛ تولید آهک را افزایش دهیم.

غنی زاده، همچنین با انتقاد از تعلل اداره صمت در تشکیل خانه صنعت و معدن اهر افزود: بیش از یک‌ماه از دستور رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی مبنی‌بر تشکیل خانه صنعت و معدن این شهرستان می گذرد ولی هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده و اداره صمت اهر تنها یک هفته فرصت دارد جهت تشکیل خانه صنعت و معدن اقدام نماید.

وی از ایجاد سیستم پایش آنلاین محیط زیستی در کارخانه آهک هیدراته اهر نیز خبر داد و گفت: شرکت مولیبدن مس آذربایجان مکلف است تا دو ماه آینده سیستم پایش آنلاین زیست محیطی در کارنامه آهک هیدراته اهر را راه‌اندازی نماید.

فرماندار اهر، همچنین با اشاره به عدم پاسخگویی ظرفیت سد باطله کارخانه مس انجرد برای فعالیت‌های آتی این معدن افزود: با توجه به نیاز مبرم این معدن برای احداث سد باطله با ظرفیت درخواستی ۸۱ میلیون مترمکعب لازم است هرچه سریع تر اراضی مورد نیاز را تملک کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا