آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

کیش ۱۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار درحال سرمایه گذاری دارد

بیش از ۱۴۲ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از ۱۴ طرح عمرانی کیش در حال سرمایه گذاری است

به گزارش بازار کار ، این ۱۴ طرح در حوزه های عمرانی، گردشگری و سرمایه گذاری از سوی سازمان منطقه آزاد کیش و بخش خصوصی در حال انجام است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
با سرمایه گذاری ۱۴۲ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریالی در این ۱۴ طرح برای یک هزار و ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و هفت هزار و ۸۴۰ نفر به طور غیر مستقیم برای اشتغال زایی می شود.
طرح های حوزه مسکن، سه هتل پنج ستاره و کشتی های تفریحی، چهار زمین چمن فوتبال با فضاها و رختکن های تخصصی، جایگاه ویژه تماشاچیان، پیست دو و میدانی استاندارد با خط، بهسازی مجموعه بین المللی تیر و کمان، نوسازی اماکن و تجهیزات دهکده المپیک، پایانه مسافری و باند جنوبی فرودگاه از جمله طرح هایی بوده که با پیشرفت قابل توجهی در حال آماده سازی برای بهره برداری است.
طرح های مشارکتی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با بخش خصوصی نیز شامل “برج های شماره یک، چهار و پنج رویای کیش” با ۳۹۰ واحد و مجتمع مسکونی “دامون ساحلی ۲” با ۳۲۰ واحد اشاره و طرح ۸۸ واحدی مسکن جنوب با ایجاد فرصت های جدید اشتغال زایی برای افتتاح تا پایان سال جاری در حال آماده سازی می شود.
پروژه توسعه صنعت نفت با ایجاد فرصت جدید شغلی به صورت مستقیم برای ۲۸ نفر و غیر مستقیم برای ۶۰ نفر و همچنین پروژه ساخت انواع جعبه و پاکت از 14 طرح مهمی هستند که تا پایان امسال به بهره برداری خواهند رسید.

همچنین در حوزه گردشگری کشتی های “کارینا و رویای دریا” به ترتیب با ظرفیت ۴۴۰ نفر و ۶۸۰ نفر توسط بخشی خصوصی آماده شده و به زودی برای ایجاد ۸۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیر مستقیم به چرخه خدمت رسانی حوزه گردشگری جزیره کیش اضافه می شود.
از دیگر طرح های قابل افتتاح تا پایان امسال سه هتل پنج ستاره “آسمان، هور و لاکس” است که به ترتیب با ظرفیت های ۳۰۵ اتاق با ۷۵۰ تحت، ۲۵۵ اتاق با ۵۰۰ تخت و ۱۷۶ اتاق با ۴۰۰ تخت میزبان مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور خواهند بود.
هتل پنج ستاره آسمان با ۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر غیر مستقیم، هتل پنج ستاره هور با سرمایه گذاری چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی و با ایجاد اشتغالزایی برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰۰ نفر غیر مستقیم و همچنین هتل پنج ستاره لاکس با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریال و ایجاد فرصت های شغلی جدید برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر غیر مستقیم به عنوان ظرفیت مهم برای ارائه خدمات رفاهی و اقامتی در جزیره کیش تا پایان سال به اتمام می رسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا