آذربایجان شرقی-سردبیرآموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرشرکتهای دانش بنیانگزارش روز آذربایجان شرقی

هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور، توان اشتغال‌زایی ۴۰۰هزار نفری را دارند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از فعالیت تعداد هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و گفت: این تعداد شرکت دانش بنیان توان اشتغال زایی برای ۴۰۰هزار نفر را دارند.

به گزارش بازارکار، علیرضا منادی، پنجشنبه سوم آذرماه، در آیین تجلیل از واحدهای نمونه کیفی آذربایجان شرقی، قانون رتبه بندی فرهنگیان را یکی از مهمترین و بهترین برنامه ها در راستای تکریم فرهنگیان کشور خواند و افزود: این قانون به رغم برخی مخالفت ها، اجرایی می شود و دولت برای اجرای آن ۵۰ هزار میلیارد تومان هزینه می کند که بر این اساس حداقل دریافتی مشمولان کمتر از ۱۶ میلیون تومان نخواهد بود.

وی مزیت های اجرای قانون رتبه بندی معلمان را بسیار مهم و تاثیرگذار در حوزه آموزش خواند و با بیان اینکه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری زحمات زیادی برای تدوین آن کشیده است، بیان کرد: بدون تردید اجرای درست این قانون، سبک و سیاق آموزش در دوره های مختلف تحصیلی را ارتقا خواهد داد و جایگاه اصلی و اقعی معلمان ارتقا و بهبود می یابد.

منادی، رقابت بین معلمان برای ارتقای سطح آموزش دانش آموزان را از مزیت های عمده قانون رتبه بندی برشمرد و ادامه داد: با توجه به بندهای مختلف و متنوع قانون، معلمان برای ارتقای سطح علمی و آموزشی و نیز حصول امتیازهای لازم برای افزایش دریافتی، رقابت مثبتی با هم خواهند داشت.

وی همسان سازی حقوق استادان دانشگاه را از دیگر اقدامات مهم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بیان و اضافه کرد: بر این اساس مجموع دریافتی های استادان دانشگاه حدود ۴۵ درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس به مباحث آموزشی و تحقیقاتی توجه ویژه ای دارد، یادآوری کرد: بنا و ریشه تمامی این توجهات به مسایل آموزشی بر می گردد، زیرا بدون رفع مشکلات این بخش دست یابی به توسعه و پیشرفت امکان پذیر نیست.

وی مشکل اساسی کشور در تمامی حوزه ها و بخش ها را مربوط به آموزش دانست و گفت: چون زنجیره آموزش در کشور کامل نیست همواره در حوزه های مختلف، علیرغم اقدامات خوب با شکست مواجه می شویم که برای برون رفت از این وضعیت، مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش، دانشگاه ها ، صنایع و موضوع دانش بنیان ها حساسیت زیادی دارد.

منادی، قانون جهش تولید دانش بنیان را از دیگر اقدامات مهم مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق فرامین رهبری دانست و افزود: رویکرد اصلی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نیز بر همین اصل استوار است، زیرا معتقدیم دانشگاه ها باید علم را تبدیل به ثروت کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا