آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

معاون وزیر کار: بدنبال هم افزایی بیشتری با مناطق آزاد هستیم

معاون وزیر کار گفت: در حوزه‌های مختلف مانند تنظیم روابط کار و همچنین ایجاد اشتغال بتوانیم هم افزایی موثری با مناطق آزاد داشته باشیم و در این زمینه با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد توافق کرده ایم.

به گزارش بازار کار، علی حسین رعیتی فرد معاون وزیر کار، تعاون و رفاه در مراسم معارفه ادریس دهدار، مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اظهار کرد: این منطقه در سال های اخیر با تلاش‌های بسیار توانسته به عنوان یکی از مناطق مهم با قابلیت ها و پتانسیل های فراوان در خلیج فارس تبدیل شود.

وی افزود: ظرفیت های عظیم این منطقه از جمله ظرفیت دسترسی خلیج فارس به آب های آزاد و اقیانوس با مدیریت جهادی و انقلابی می تواند مردم این منطقه را از این محرومیت نجات داد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که منطقه ویژه پارسیان ظرفیتهای بالفعل بسیاری دارد، گفت: همجواری با منطقه ویژه پارس جنوبی و منطقه ویژه لامرد از جمله ظرفیت های منطقه ویژه پارسیان است.

رعیتی فر افزود: طبق توافقی که با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داشته ایم امید است که توسعه بیشتری با همکاری و هم‌افزایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مناطق آزاد صورت پذیرد و در حوزه‌های مختلف مانند تنظیم روابط کار و همچنین ایجاد اشتغال بتوانیم هم افزایی موثری داشته باشیم.

وی ادامه داد: در دوره جدید برای مناطق ویژه اقتصادی و آزاد از مدیران حوزه کار و رفاه اجتماعی استفاده می‌شود تا از تجربیات و اشرافشان به قانون کار کمک بگیرند و بتوانند تنظیم روابط را به خوبی انجام دهند و حفظ صیانت از نیروی کار را در اولویت قرار دهند. اکنون که این منطقه در حال ساخت اسکله و بندر است و عموما حوادث ناشی از کار در حوزه ساخت و ساز بیشتر است. امیدواریم با رعایت تمامی نکات ایمنی در سازندگی، این در منطقه شاهد توسعه روزافزون منطقه باشیم

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا