زنجانزنجان- سردبیرکسب و کارهای نوپا

در جلسه هیئت امناء کانون کارآفرینان استان زنجان مطرح شد: ایجاد بانک ایده برای تبدیل ایده‌ها به ثروت‌آفرینی

استاندار زنجان پیشنهاد ایجاد بانک ایده را به هیات امناء کانون کارآفرینان استان داد و گفت: بانک ایده کمک می‌کند تا ایده‌های موجود، توسط جوانان مشتاق به کارآفرینی، پیگیری و از بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

محسن افشارچی شامگاه روز گذشته (۴ آذرماه) در جلسه هیئت امناء کانون کارآفرینان استان زنجان، افزود: مسیری که مجموعه کارآفرینان در پیگیری طرح‌ها و ایده‌های خود در راستای ثروت‌آفرینی طی می‌کنند مقبول است.

وی به اطلاع‌سانی در خصوص حمایت‌های دولت از کارآفرینان و نظارت بر مشکلات موجود در مسیر آنها هم تاکید کرد و ادامه داد: کارآفرینان زیرساخت‌های دولتی و پیشرفت‌های حاصل را به جوانان نشان دهند تا آنها با فرایندهای مربوطه آشنا شوند.

استاندار زنجان از هیات امناء کانون کارآفرینان استان خواست مشکلات فرایند ایجاد کارآفرینی را ببینند و به حوزه‌های دولتی اعلام کنند تا با رفع موانع پیش‌روی کارآفرینی، علاقمندان این حوزه را یاری کنند.

افشارچی بر نظارت به مسیری که یک کارآفرین طی می کند، تاکید کرد و گفت: هیچ‌کس با تولید ثروت توسط کارآفرینان مشکل ندارد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از مواقع زیرساخت‌های زیادی که می‌توانند در حوزه‌های مختلف از جمله کارآفرینی، راه‌گشا باشند ناشناخته مانده‌اند، اظهار کرد: در خیلی از موارد بسیاری از ما اطلاع نداریم که بندها و تبصره‌های زیادی وجود دارد که با استناد به آنها می‌توان بسیاری از کارها را به راحتی انجام داد.

استاندار زنجان تصریح کرد: به عنوان نمونه تبصره ۱۶ یک زیرساخت حمایتی از کارآفرینانی است که در آغاز کارآفرینی هستند و تبصره ۱۸ نیز برای آنهایی است که در مسیر کارآفرینی قرار گرفته و در حال پیشروی در کار خود هستند.

افشارچی اضافه کرد: بنابراین باید از این راه‌های حمایتی در مسیر ایجاد کارآفرینی و تولید ثروت استفاده کرد.

وی کارآفرینی را در واقع نوعی ثروت‌آفرینی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ثروت‌آفرینی اصالت دارد و هیچ‌کس با انواع ثروتی که توسط کارآفرینان تولید می‌شود، مشکلی ندارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا