پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

رئیس گمرک خبر داد افزایش ۹۰ درصدی ارزش صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس کل گمرک ایران عملکرد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تجارت خارجی که در فهرست فعالان مجاز اقتصادی گمرک قرار دارند را اعلام کرد که بر اساس آن، ارزش صادرات این شرکت‌ها ۹۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، علیرضا مقدسی در خصوص عملکرد تجارت خارجی شرکت های دانش بنیان در هفت ماهه سال جاری گفت: میزان تجارت خارجی شرکت های دانش بنیان که در فهرست فعالان مجاز اقتصادی گمرک (AEO) قرار دارند، در این مدت بیش از ۵۲ هزار و ۹۳۹ تن و به ارزش بیش از ۲۴۹ میلیون و ۳۳۷ هزار دلار بوده است.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۶۴ شرکت دانش بنیان در فهرست فعالان مجاز اقتصادی گمرک (AEO) قرار دارند، که از این تعداد ۳۳ شرکت در حوزه صادرات غیرنفتی و ۵۴ شرکت در رویه واردات دارای فعالیت تجاری بوده اند، در خصوص میزان صادرات و واردات این شرکت ها در هفت ماهه اظهار کرد: در این‌ مدت از مجموع تجارت خارجی توسط شرکت های دانش بنیان ۱۴ هزار و ۹۷۵ تن و به ارزش حدود ۴۳ میلیون و ۱۷۲ هزار دلار به صادرات غیرنفتی و ۳۷ هزار و ۹۶۴ تن به ارزش ۲۰۶ میلیون و ۱۶۵ هزار دلار به واردات اختصاص داشت.
طبق اعلام گمرک، مقدسی افزود: در این مدت میزان صادرات این شرکت ها به لحاظ وزنی یک درصد کاهش داشته اما از حیث ارزش ۹۰ درصد افزایش یافته است و میزان واردات هم در این مدت به لحاظ وزن پنج درصد و از نظر ارزشی ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.
گفتنی است؛ هم اکنون گمرک ایران با هدف تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی شرکت‌های دانش بنیان و حمایت حداکثری از این شرکت ها، تسهیلات ۱۸ گانه برای شرکت های دانش بنیان در قالب فعالان اقتصادی مجاز ارائه می کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا