آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیالبرزالبرز- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشده

پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران به همت خیرین در البرز راه اندازی شد

 پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران توسط خیری اشتهاردی برای توسعه طرح های حرفه آموزی متقاضیان استان البرز در این شهرستان راه اندازی شد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، پردیس علم و فناوری دانشگاه تهران در زمینی به مساحت ۵۰ هزار و ۶۴۱ مترمربع واقع شده است که ۳۲ هزار مترمربع آن توسط خیری به نام ایرج اشتهاردی تبدیل به مرکز آموزش و فنی شده و مابقی این مساحت در اختیار دانشگاه پیام نور قرار گرفته است .
به گزارش ایرنا، “مجتبی عبداللهی”در آیین افتتاحیه این پردیس در شهرستان اشتهارد با تاکید بر اینکه همراهی لازم را برای توسعه و ارتقا خدمات این مجموعه خواهیم داشت، گفت: امید است این اقدام دانشگاه تهران به عنوان اقدامی نوین و الگوی کشور برای مهارت آموزی و تامین نیروی فنی در کشور به سرانجام مطلوب برسد.
وی با بیان اینکه باید نگاه ها و فرهنگ رایج را تغییر دهیم تا افراد به سمت اشتغال مهارت محور حرکت کنند، افزود: چنین مجموعه هایی می توانند دانشجویان و متقاضیان اشتغال را به سمت اشتغال پایدار هدایت کنند.
استاندار البرز گفت: شهرک های صنعتی استان به بیش از پنج هزار نیروی کار ماهر نیاز دارد ولی اکثر فارغ التحصیلان فاقد مهارت هستند که باید در این رابطه چاره جویی کرد.
وی افزود: مهارت افزایی و حرفه آموزی فارغ التحصیلان بسیار مورد تاکید است از این رو طی پیشنهادی از مسوولان ملی درخواست کرده ایم که طی مصوبه ای، دانش آموزان و دانشجویان را برای این منظور در قالب ترم تحصیلی به شهرک های صنعتی ببرند.
فرصت های شغلی فراوانی در البرز وجود دارد و برای این مهم ارتباطات نزدیکی با مراکز دانشگاهی و پارک های علم و فناوری و دانش بنیان ها داریم.
عبداللهی بیان داشت: شهرک های صنعتی ویژه ای در استان البرز مستقر است که با بررسی میدانی و حتی اجمالی در آنها به پیشرفت های علم و فناوری در کشور پی خواهیم برد.
استان البرز با هفت شهرستان تابعه دارای هشت مرکز دولتی با ۱۰۰ مربی و ۴۵۰ مرکز آزاد آموزش فنی و حرفه ای است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا