پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدههمدانهمدان- سردبیر

اختصاص 160 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مشاغل خانگی همدان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات قرضل الحسنه برای مشاغل خانگی استان خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از جام جم آنلاین همدان، سید مجتبی حسینی درنشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی با پشتیبانان مشاغل خانگی استان که در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی برگزار شد از اختصاص 160 میلیارد ریال تسهیلات قرضل الحسنه برای مشاغل خانگی استان از محل بند ب تسهیلات تبصره 16خبرداد و گفت : مبلغ 2 هزار 528 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 16 به استان همدان تعلق گرفته که 160 میلیارد تومان از این مبلغ مختص تسهیلات مشاغل خانگی است
حسینی افزود: مشاغل خانگی می تواند مسیر مناسبی جهت رسیدن به اشتغال و کسب در آمد با کمترین هزینه و امکانات برای افراد جویای کار به ویژه زنان باشد.
وی ضمن اشاره به این موضوع که علیرغم تلاش مسئولین ودستگاههای دولتی هنوز مشاغل خانگی و اساساً مشاغل خورد در استان چشمگیر نبوده و جا برای توسعه دارد افزود: انتظار ما از فعالان مشاغل خردو مشاغل خانگی این است که فعالیت اقتصادی خود را توسعه داده و تعداد افراد بیشتری را در واحد های خود مشغول به کار کنند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نقش دولت را در اقتصاد نقش حمایتی عنوان کرد و افزود : ما در گام اول با پرداخت تسهیلات مناسب و ارزان قیمت نسبت به حمایت از واحد های تولیدی اقدام نموده و در گام های بعد با احصا مشکلات و رفع آنها در زمینه تقویت واحد های تولیدی قدم بر خواهیم داشت.
وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم توسعه مشاغل خانگی گفت: هدف پایین آوردن بهای تمام شده ی هر شغل است و توسعه ی مشاغل خرد و خانگی یکی از بهترین شیوه ها جهت پایین آوردن بهای تمام شده شغل است
یوسف شعبانی مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان نیز ضمن حمایت دولت از فعالان مشاغل خرد و خانگی گفت :دیدگاه بلند مدت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی توسعه ی مشاغل خرد و خانگی است .
شعبانی گفت: اهمیت کارآفرینی و ضرورت توجه به آن در توسعه کشورها و نقش مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی به عنوان یک فعالیت
کارآفرینانه امری اثبات شده و غیرقابل انکار است. بخش زیادی از مفهوم کارآفرینی را شاید بتوان منحصر به فعالتیهایی دانست که در منزل و توسط زنان خانه دار انجام می شود.
مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی همدان در پایان افزود: با نگاهی به جوامع توسعه یافته متوجه می شویم که در تمام آنها سیاست های حمایتی از مشاغل خانگی و خرد سالهاست که در حال اجرا و پیگیری بوده و باور به نقش مشاغل خانگی در رونق اقتصادی جامعه در آنها نهادینه شده است. از اجرای طرح های مشاغل خانگی در دنیا بیشتر از سی سال می گذرد و اکنون درصد زیادی از مشاغل در کشورهای توسعه یافته به مشاغل کوچک و خانگی وابسته هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا