پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

طرح طبقه ‌بندی 517 دفتر مشاوره کارآفرینی کشور امسال اجرایی می‌شود

طرح طبقه ‌بندی 517 دفتر مشاوره کارآفرینی کشور امسال اجرایی می‌شود

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ۵۱۷ دفتر مشاوره کارآفرینی در سطح کشور فعال است که امسال طرح رتبه‌بندی این دفاتر انجام خواهد شد.

به گزارش بازارکار از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، «علی زندوکیلی» در نشست مدیران مراکز مشاوره، کافه‌های کارآفرینی شتاب‌دهنده و فضاهای کاری مشترک در استان فارس افزود: با توجه به ظرفیت‌های فارس انتظار زیادی در حوزه کارآفرینی از این استان می‌رود.
وی هم‌افزایی و توسعه فرهنگ کار مدنی و صنفی را در جامعه ضروری دانست و گفت: ۵۱۷ دفتر مشاوره کارآفرینی در سطح کشور و ۴۴ نوع از این دفاتر در استان فارس فعال است که امسال طرح رتبه‌بندی این مراکز براساس شاخص‌ها اجرا خواهد شد.مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دفاتر مشاوره کارآفرینی در استان‌ها باید ارتباط جدی و مداومی با پارک‌های علم و فناوری داشته باشند.

وی، بازارسازی را یکی از مهم‌ترین وظایف دولت در قبال این دفاتر دانست.

زندوکیلی ادامه داد: ارتباط این مراکز مشاوره با کانون‌های کارآفرینی در استان‌ها باید با سرعت قابل قبولی تقویت شود که در این راستا به زودی دستورالعملی به ادارات‌‌کل سراسر کشور ابلاغ خواهد شد که بر اساس آن حداقل ۲ جلسه در طول سال بین این دو مجموعه برگزار شود.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: براساس اصول علمی در چرخه عمر یک استارتاپ دریافت تسهیلات جزو اولویت‌های اول نیست و نباید کارآفرینان جدید در ابتدا به سمت تسهیلات هدایت شوند.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی و توانمندسازی دفاتر مشاوره کارآفرینی به واسطه کرونا دو سال برگزار نشده که اکنون با بهبود شرایط کرونایی این کار در حال پیگیری است تا این دوره‌ها مجددا دایر شود.

زندوکیلی گفت: ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از واحدهای کارآفرین می‌توانند از تسهیلات تبصره ۱۸ مشاغل خانگی و اشتغال روستایی نیز برای توسعه کارآفرینی در استان بهره ببرند.

ماهیت مستقل تشکل‌های صنفی کارآفرینی باید حفظ شود 
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای دولت اهمیت فراوانی دارد و امسال نیز زیست‌بوم ملی اشتغال با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این حوزه پیاده‌سازی خواهد شد و تسهیلات و حمایت‌ها به این سمت هدایت می‌شود.

وی ادامه داد: کارت کارآفرینان باید صادر و مزایایی نیز از این طریق براساس سطح‌بندی آنها برای این افراد قائل شد.

زندوکیلی توضیح داد: کارآفرینان باید در چند سطح دسته‌بندی شوند بدین نحو که کارآفرینان پیشرو شامل افرادی که میانگین ۳ شاخص فروش، اشتغال و صادرات را کسب کرده‌اند در این دسته‌بندی قرار داشته باشند و این قشر باید از خدمات ویژه‌ای نیز بهره‌مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه دانش کارآفرینی باید به جامعه تزریق شود،گفت: یکی از اصول کارآفرینی شبکه‌سازی است که باید براساس آموزش و دانش توسط کارآفرینان دنبال شود.

باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان‌ها تشکیل شود

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: باشگاه کارآفرینان نوجوان ظرفیت خوبی است که باید در سطح همه استان‌های کشور تشکیل و از آن حمایت صورت گیرد تا تفکر خلاق در جامعه نهادینه شود.
وی خاطرنشان کرد: دنیا به سمت اقتصاد اشتراکی پیش می‌رود که فعالیت در قالب تعاون از این نوع است و نباید از این ظرفیت عظیم غافل شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا