پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به نظام اداری کشور نوعی کارآفرینی است

ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به نظام اداری کشور نوعی کارآفرینی است

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به نظام اداری کشور کارآفرینی ایجاد می شود.

به گزارش بازارکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور با حضور در نمایشگاه دایمی ایران ساخت و بازدید از دستاوردهای نوآورانه شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه تسهیل و ارتقای نظام اداری، زمینه توسعه همکاری های فناورانه میان دو مجموعه را رقم زدند.

ستاری در حاشیه بازدید از این نمایشگاه، با اشاره به همکاری‌های میان معاونت علمی و فناوری و سازمان امور استخدامی، گفت: یکی از رویکردهای جدی و جدید سازمان امور استخدامی ایجاد تحولات بنیادین، فناورانه و نوآورانه در امور استخدامی و نظام حمکرانی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: ما شرکت های دانش بنیان و خلاق زیادی داریم که در حوزه اشتغال‌آفرینی فعالیت و برای ورود نوآوری و خلاقیت به این عرصه تلاش می‌کنند. اما لازم است که سازمانی همچون امور استخدامی به عنوان مشاور و همیار به آنها کمک کند.

وی اضافه کرد: کارآموزی های دانشگاهی و فراهم کردن شرایط و فضا برای تسهیل امور استخدامی دانشگاهیان و فرهیختگان علمی از جمله حوزه هایی هستند که این شرکت‌ها و خانه های خلاق و نوآوری در حوزه آموزشی و کارآفرینی به آن ورود کرده‌اند.

ستاری همچنین بیان کرد: بخشی از اقدامات و مداخلات به پیش از استخدام و بخشی به بعد از استخدام مربوط می شود. شرکت ها می توانند در امور پیش از استخدام ورود کنند و بیشتر ارزیابی ها و پایشهایی که پس از استخدام انجام می شود توسط سازمان استخدامی و مجموعه های مورد تایید آن انجام می شود. ورود شرکت های دانش بنیان و خلاق به این حوزه نسبتا جدید منجر به کارآفرینی و بروز اتفاقات خوبی در کشور خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا