پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

کارخانه نوآوری لرستان به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی رسیده است

با پیگیری پارک علم و فناوری لرستان؛کارخانه نوآوری لرستان به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی رسیده است

کارخانه نوآوری با هدف توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد زیست بوم کارآفرینی و زمینه‌سازی برای توسعه اشتغال فارغ‌التحصیلان، در استان لرستان تأسیس خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری لرستان، محمودرضا شاکرمی رئیس پارک علم و فناوری لرستان، در این خصوص گفت؛ در راستای اهداف و سیاست‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اهمیت نقش استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، صنایع خلاق و شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد دانش‌بنیان هر استان؛ طرح راه‌اندازی کارخانه‌های نوآوری در استان‌ها کلید خورد. در همین راستا؛ طی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب شد که کارخانه نوآوری لرستان در خرم‌آباد راه‌اندازی شود. بدین‌منظور تفاهم‌نامه همکاری ۱۰ ساله فی‌مابین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، استانداری لرستان و پارک علم و فناوری لرستان منعقد و کارگروه راهبری تفاهم‌نامه تشکیل شد.

شاکرمی افزود: همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان منعقد شد، فضای سوله‌ای به‌متراژ حدود ۲ هزار مترمربع واقع در بلوار شهید شفیع‌پور (خیابان ۶۰ متری) جنب اداره کار، به مدت ۱۰ سال به این پارک واگذار شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان تصریح کرد: تاکنون فاز اول عملیات عمرانی ساخت کارخانه به اتمام رسیده و فاز دوم (شامل معماری و تاسیسات برقی و مکانیکی) پیشرفت مناسبی داشته و در مجموع میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه ۹۰ درصد است.

شاکرمی گفت: قرارداد واگذاری بهره‌برداری کارخانه با صندوق پژوهش و فناوری لرستان منعقد شد و ان شاءالله تا پایان خردادماه این کارخانه افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در نظر داریم به منظور پیاده‌سازی ایده محوری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و شرکت‌های نوپا؛ در این کارخانه خدمات فنی و تخصصی از جمله منتورینگ، مشاوره‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی ارائه شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا