اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

معاون امور مجلس رئیس جمهور: دانشجویان به فکر کارآفرینی باشند/افزایش وام دانشجویی

حسینی با بیان اینکه دانشجویان باید به فکر کارآفرینی باشند، گفت: در بودجه سال آینده به دنبال افزایش میزان وام دانشجویی هستیم.

به گزارش بازارکار ، سید محمد حسینی در جمع دانشجویان شهرستان پلدختر و در پاسخ به سوالات این دانشجویان اظهارداشت :در بحث پروژه‌ها باید گفت دو تا سه سال تعطیلی داشتیم و بازسازی پروژه‌ها آنچنانی که باید باشد، انجام نگرفت اما در تابستان مسئولان همت جدی داشتند که با برنامه‌ریزی مشکلات خوابگاه دانشجویی و خوابگاه متاهلان برطرف شد.
وی افزود: ساختمان دانشگاه‌ها در مناطق مختلف ساخته می‌شود، در ابتدای امر شاید استیجاری باشد اما باید مکان برای آن فراهم شود.
معاون امور مجلس رئیس جمهور عنوان کرد: دانشجویان به فکر استخدام دولتی نباشند بلکه باید به دنبال کارآفرینی باشند چرا که بیش از ظرفیت استخدامی در ادارات نیرو داریم و با توجه به الکترونیکی بودن کارها ما باید برویم دنبال فرصت‌های شغلی جدید و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان برویم.
وی جذب هیئت علمی دانشجو را مطالبه به حق دانست و گفت: دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف اعلام نیاز استاد می‌کنند و معمولا وزارت علوم در آذر ماه و شهریور ماه جذب هیئت علمی را انجام می‌دهد.
حسینی گفت: دانشگاه به بودجه دولت مختص نباشد بنابراین باید از ظرفیت خیرین و صنایع برای تامین بودجه استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه پایان نامه و رساله‌های ما باید بر اساس نیازهای واقعی جامعه باشد تصریح کرد: فراهم کردن تجهیزات ورزشی جهت سرگرمی و تفریح دانشجویان یک الزام است که دانشگاه‌ها باید برای آن برنامه‌ریزی کنند، بسازند و یا از ظرفیت‌های موجود سالن‌های ورزشی شهرستان استفاده کنند
معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مصوبات سفر رئیس جمهور به استان محقق شده است اظهارداشت: ۴۲ پروژه صنعتی که یکی از آنها ۱۵ میلیون دلار اعتبار برای آن صرف می‌شود از جمله مصوبات است.
وی با بیان اینکه در قرار داد با روسیه تا ۴۰ میلیون دلار تفاهمنامه داریم، افزود: جهش ریالی میزان یارانه از ۴۵ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان با توجه به کمبود منابع و اجرای رتبه بندی معلمان این طرح خاک خورده توسط دولت انقلابی در حال اجراست.
حسینی با بیان اینکه ۵ هزار و ۴۰۰ پروژه معدنی در کشور به مزایده گذاشته شده است، عنوان کرد: ۲ هزار واحدهای صنعتی تعطیل شده وجود داشت که به دلیل سوء تدبیر و مشکلاتی که دارند بدون سرانجام ماندند که دولت برای فعال سازی آنها همت کرده است و برخی طرح‌ها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارند.
وی بیان کرد: اگر نیروی ماهر ما یک اختراع و نوآوری داشته باشد باید مورد حمایت قرار گیرد همچنین ایجاد پارک‌های علمی و فناوری فرصتی برای نوآوری و تولید است.
معاون امور مجلس رئیس جمهور تصیح کرد: از آنجا که خوابگاه به اندازه دانشجویان نداریم، دانشگاه‌ها در برخی شهرها اقدام به اجاره کردن مکان برای خوابگاه دانشجویان کرده‌اند.
وی اظهارداشت: براساس مرکز آمار ما دولت را با تورم حدود ۶۰ درصد تحویل گرفتیم که امروز تورم ۴۰ درصد را با افزایش صادرات و سرمایه گذاری می‌توان کاهش داد.
حسینی افزود: در گردشگری نیز باید گفت بخش گردشگری ما در حال رونق بود که حتی در جام جهانی، برای بازدید توریست‌های سایر کشورها شرایط را در کیش و برخی نقاط دیدنی ایران فراهم کردیم ولی به دلیل اتفاقات اخیر این امر محقق نشد.
وی عنوان کرد: فضای مجازی، اینستاگرام و توئیتر دست ما نیست آنها تصمیم می‌گیرند و تعیین می ‌کنند تصویر حاج قاسم منتشر شود یا نه که نیاز به تکمیل شبکه ملی اطلاعات است که در این زمینه ۵۹ درصد پیشرفت داشته‌ایم و برخی پیام رسان‌های داخلی ما از لحاظ کیفیت ارتقاء پیدا کرده‌اند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه باید عدالت استخدامی داشته باشیم، گفت: ویژه خوار و رانت معنا ندارد و عده‌ای با سوء استفاده از ارز ترجیحی اقدام به فساد کردند که پرونده‌های متعددی در دستگاه قضایی شکل گرفته است.
وی تصریح کرد: در بودجه سال آینده به دنبال افزایش میزان وام دانشجویی هستیم، با توجه به واقعیت‌ها هم برنامه و هم لایحه بودجه آینده در حال تدوین است.
حسینی اظهارداشت: سربازی در اختیار ستاد کل است و این فرصتی برای آمادگی و ورزیدگی جوانان ماست از طرفی برای دفاع از کشور و تمامیت ارضی یک امر ضروری است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا