پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رشد ۳۰ درصدی رشته‌های مسابقات ملی مهارت

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای  نیز در این نشست خبری از شرکت تیم مهارت آموزان ایران در چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی مهارت خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات ۲۰ تا ۲۵ مهر سال ۱۴۰۱ در شانگ‌های چین برگزار می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در نشست خبری خود از شرکت تیم مهارت آموزان ایران در چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی مهارت خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات ۲۰ تا ۲۵ مهر سال ۱۴۰۱ در شانگ‌های چین برگزار می‌شود.

علی حسین شهریور، از رشد ۳۰ درصدی رشته‌های این دوره خبر داد و گفت: در این دوره رشد ۳۰ درصدی تعداد رشته‌های مسابقات ملی مهارت در مقایسه با دوره قبل را شاهد هستیم، رشته‌های فناوری خودروهای ریلی، پذیرش هتل، خدمات رستوران‌داری، آرایشگری مردانه، هنر بازی‌های سه بعدی رایانه‌ای، نانوایی نان‌های حجیم، ساخت و ساز خشک و گچ کاری و نگهداری و تعمیر هواپیما برای اولین بار در مسابقات ملی مهارت برگزار خواهند شد.

به گفته شهریور در ۱۰ دوره از مسابقات جهانی مهارت، تیم های ایرانی شرکت کرده‌اند که ۱۴۹ نفر اعزام شده اند.

وی از آغاز ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات در ۴۳ رشته و ۶ گروه تخصصی با همکاری و مشارکت نهادهای آموزشی، شرکای بخش دولتی و خصوصی برگزار می‌شود.

به گفته معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش و فنی آموزش فنی و حرفه‌ای،مرحله شهرستانی این دوره از رقابت‌ها در هفته اول مرداد، همزمان با هفته مهارت، مرحله استانی در هفته آخر شهریورماه و مرحله کشوری به میزبانی ۶ استان در نیمه دوم آذرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش ،ثبت نام این دوره مسابقات از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۱۷ تیر ماه از طریق سایت به نشانی www.worldskills.ir ادامه خواهد یافت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا